přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

Karol Mikloš: Vis-Á-Vis

24.2.2003 | Autor: Jaroslav ŠpulákMillenium Records (49:31)

Vis-Á-Vis

Vis-Á-Vis

Slovenští emigranti v městech Spojených států si před svými domy ve chvílích pohody pouští písničky Karola Mikloše. Jelikož většina z těch posluchačů je za oceánem již nějaký čas, lze z toho usuzovat, že odpovídá jejich nově nabytému středoevropsko-americkému vkusu. Zevrubný pohled na kolekci Vis-Á-Vis to potvrzuje.
Jakmile rozezní Všetko čo smieme chcieť, evokuje Richarda Müllera. Když pokračuje v Odznova, podobá se mu stále. To pro sytou barvu hlasu, přednašečskou důstojnost, určitou tajemnost a zároveň srdeční otevřenost, i pro onen 'hovězí' odér, který mu z hrdla vystupuje. Později ovšem změní styl. Slovensky zpívané kousky prohodí za texty anglické, povídá v nich o tom, co jej baví a co by si přál zažít, kupodivu se uvolní ještě více než dosud a najednou je k mání opravdu velmi slušný pop jako od opravdu velmi slušných amerických písničkářů.
Jeho album má atmosféru, důležité vnitřní napětí a díky dobré produkci směle konkuruje ostatním evropským nahrávkám v mainstreamovém ranku. To všechno jsou důvody, proč Slováci usazení v Americe Mikloše mohou.


Body:

Psáno pro: &musiQ 2003/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Karol-MiklosVisAVis~24~unor~2003/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.