muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

JOHN CALE: An Exploration of His Life & Music (DVD)

19.4.2007 | Autor: Jaroslav RiedelBBC Wales/Warner (59 min.)

JOHN CALE: An Exploration of His Life & Music

JOHN CALE: An Exploration of His Life & Music

Televizní dokument z roku 1998 nepřináší mnoho souvislých hudebních ukázek a mezi titulky češtinu bohužel nenajdeme. Velký důraz je kladen na Velvet Underground a vůbec spolupráci s Lou Reedem; Reed i bubenice Maureen Tuckerová poskytli opravdu zajímavé rozhovory. Mezi interviewovanými je třeba i skladatel La Monte Young, v jehož avantgardním souboru získával John Cale významné zkušenosti, nebo Caleův spoluhráč Chris Spedding. Na vzniku dokumentu se podílel i velvetovský životopisec Victor Bockris.
Pozoruhodné je odhalování a mapování Caleových velšských kořenů - není ostatně divu, když dokument natočila BBC Wales. Pro znalce tvorby Johna Calea je pohled na dětství a rodinné kořeny nesporně velmi objevný. Na druhé straně ubírá prostor pro informace o hudbě; zvlášť 70. a 80. léta jsou připomenuta jen letmo. Režisér James Marsh se snažil ukázat bohatost a rozrůzněnost Caleovy hudby a v zásadě se mu to povedlo. Jako televizní pořad je tento dokument výborný, na DVD však přece jen působí příliš stručně; hodily by se nějaké bonusové materiály.

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/JOHN-CALE-An-Exploration-of-His-Life-Music-DVD~19~duben~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.