přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

Ian Anderson: Rupi's Dance

16.12.2003 | Autor: Tomáš S. PolívkaRandM/Universal Music (55:50)

Ian Anderson

Ian Anderson

Porovnáme-li předchozí Andersonovu vynikající sólovku Secret Language Of Birds (Tajná řeč ptáků) s novinkou, pojmenovanou podle písně pro oblíbeného Andersonova kocoura, vyjde nám, že ptákům to holt dobře zpívá, zatímco kočkám spíše mňouká. Novinka vznikla stejnou metodou - důraz na akustické nástroje, návrat někam k folk-rockovému zvuku Jethro Tull model 1977 - 1978, jenom ty písničky už nejsou tak vznešeně zpěvné. Anderson zjednodušil, dřívější rafinované melodie většinou nahradil prostinkou melodickou linkou nad několika jednoduchými akordy. Vzletnost ubyla i díky snižujícímu se hlasovému rozsahu někdejšího brilantního pěvce: Anderson si zkrátka musí psát stále méně a méně náročné party. Zjednodušování se však naštěstí nedotklo krysařova nenapodobitelného textování, jen posuďte sugestivnost jeho básnických obrazů: "Na voru tučňáků na zmrzlým moři/shlížej' na mě tváře plný očekávání/nešťastnej ploužák/pištec hraje..." Tak tohle prý Andersona napadlo, když hrál se symfoňákem, s pány ve fraku.
Předchozí výhrady k poněkud méně nápadité hudební složce, než bývá u Andersona zvykem, nemají znamenat, že Rupi's Dance je naprostý průšvih. Tajnou řeč ptáků sice Anderson nepřekonal, ale své věrné tímhle kočičím tanečkem určitě neurazí.


Body:

Psáno pro: časopis Rock&Pop 2003/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Ian-AndersonRupis-Dance~16~prosinec~2003/

Komentáře

celkový počet: 1

NAE  ?

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.