přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Dead Can Dance: Wake

1.5.2003 | Autor: Jindřich Göth4AD/CDirect (60:53, resp. 72:03)

Wake

Wake

Modla všech milovníků éterických a náročných hudebních forem, Dead Can Dance, uchystala reprezentativní dvojCD, shrnující to nej z již ukončené kariéry. Och, jak úchvatnou hudbu to dvojice Brendan Perry a Lisa Gerrard tvořili. Jak hlubokou, zadumanou, náročnou, tak nekomerční, tak nezávislou na tržním mamonu a plytké hobně za posluchačem. Jací to byli umělci... .
Nebo snad ne? Souhlasit se dá v zásadě pouze s tím, že muzika Dead Can Dance byla prostá vypočítavé líbivosti. Jinak ale poslech kolekce pochybovače pouze utvrdí v názoru, že tato dvojka byla více než co jiného nafouklou bublinou. Pod náporem rádobymystiky a vnucovaného pocitu jakési výlučnosti a nedotknutelnosti se krčí stále stejné skladby, mnohdy postrádající jakýkoliv melodický nápad a bezradně opakující pouze jeden základní motiv. Srovnáme-li Dead Can Dance se žánrově vzdáleně příbuznými Cocteau Twins, nelze než nevidět propastný kvalitativní rozdíl. Možná se to někomu bude zdát příliš kruté, ale není nic horšího, než zaslepené snobské poskakování kolem okopané a zašlé sošky, kterou kdysi kdosi prohlásil za modlu.Psáno pro: časopis Rock&Pop 2003/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Dead-Can-DanceWake~01~kveten~2003/

Komentáře

celkový počet: 4

Lagartijanick  bla bla bla
Hadraigh  Pseudorecenzenti a pseudofilozofové
Honza  pane pojďte si hrát
josé  *

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.