přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Bratři Ebenové: Chlebíčky

8.8.2008 | Autor: Petr KorálSony BMG (43:56)

Bratři Ebenové: Chlebíčky

Bratři Ebenové: Chlebíčky

Nová deska Bratří Ebenů těžko něčím zaskočí už jen proto, že nese naprosto typický ebenovský rukopis. Ale stejně tak těžko něčím zklame, neřkuli urazí dobrý vkus, protože na to je Marek Eben až příliš nadaný skladatel a chytrý, hravý a vynalézavý textař. Oním svébytným stylem Bratří Ebenů je jejich tradiční hudební všežravost oscilující od folku a šansonu přes jazzové elementy nebo třeba reggae až po hrátky s lidovkovými motivy (parodický Folkloreček); v důsledku přítomnosti hned tří členů Mišíkových Etc... semtam zaduní i pořádná porce rocku.
Pravděpodobným vrcholem textařské nápaditosti je titulní popěvek: specifický český fenomén chlebíčků je už samo o sobě takřka geniální téma, ale Eben píseň pojal zároveň i jako nenásilné „vyrovnávání se s minulým režimem“. Onen příslovečný druhý plán a někdy i hluboko ukryté další významy však má většina písniček a pod slupkou laskavého, občas ale i drsnějšího či lehce absurdního humoru lze najít zcela jinak laděné „tóny a barvy“. Tedy chcete-li hledat...

Zlatý hřeb: Chlebíčky
Zní to jako: inteligentní zábavné písničky

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Bratri-Ebenove-Chlebicky~08~srpen~2008/

Komentáře

celkový počet: 1

bh  trochu zklamani

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.