přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Bow Wave: Sami z dat

12.11.2002 | Autor: Alex ŠvamberkBBarak (35:16)

Bow Wave

Bow Wave

Karlovarští Bow Wave představují na tuzemské hip hopové scéně skutečnou raritu - nesledují totiž americký model rapperů doprovázených DJem. Veškeré hudební doprovody jsou hrané živě, což jim dává v rámci žánru neobyčejnou plasticitu. Místy však s hip hopem skupinu spojují jen rappeři Emsa a Blayin. Doprovod, jemuž dominují klávesy Jecka Jacka, nečerpá z P-funku ani ze stylové fúze žánru s jazzem, jaký přinášejí Roots, ale nese se v poklidném triphopovém duchu podrženém aranžemi.

Bow Wave jsou objevem, s deskou však měli ještě počkat. Už proto,že nemají dost rozsáhlý repertoár. Aby překonali magickou hranici třiceti minut, jež opravňuje označit nosič za album, museli na jeho závěr zařadit dva remixy písně Až se rozední. Také aranžmá, byť je místy oživují hostující dechaři, by potřebovala propracovat, aby písním tolik nedominovaly klávesy a větší prostor v nich dostal scratching objevující se jen v Su Terénu.

Dopracování by snesly i texty. Příjemná spontánnost místy vede k pustému blábolení plnému hloupých, siláckých vulgarismů i k únikůmdo klišé. Chybí více originálních obratů typu 'ironie nateklého oka' nebo 'paní máte vysoký psaní'. Sami z dat působí dojmem předčasně narozeného dítěte, které ještě mělo zůstat v inkubátoru.
Body:

Psáno pro: &musiQ 2002/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Bow-WaveSami-z-dat~12~listopad~2002/

Komentáře

celkový počet: 2

Andisek  Pekny...
Choche  Dyk jó

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.