muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníSanfranciská show Steva Jobse odtajnila novinky Apple

3.9.2010 | Autor: Vladimír Švanda | sekce: publicistika

 fotogalerie

01 Steve Jobs na videoplátně v Londýně, prezentace Apple, 1. 9. 2010

foto: Vladimír Švanda


Londýn, 1. září 2010

iPod v jakékoliv podobě je pro jednoho hračka, pro druhého zábava, pro třetího životní styl a pro někoho i naprosto nezbytná součást života. A vykazuje velkou dávku návykovosti a nebo alespoň nenechá nikoho zcela chladným. Proto také bylo s velkým napětím očekáváno, co představí na celosvětové prezentaci Steve Jobs, výkonný ředitel firmy Apple. Muzikus v Anglii byl a přináší vám první podrobnosti.


Do Londýna blízko legendárního Tower Bridge se sjelo přes tři stovky novinářů, aby bylo přítomno videopřenosu, který přenášel vystoupení Steva Jobse ze San Francisca. Naposledy takovou prezentaci realizoval v roce 2005. Nutno říci, že Steve je „hérečka“ a i když si na kostým nepotrpí (rolák, jeans a tenisky – odborníci by dokázali identifikovat i přesné modely :-), tak jeho vystoupení bylo zábavné a neztratilo spád.

02 prezentace Apple, 1. 9. 2010

foto: Vladimír ŠvandaCo je tedy nového na scéně. Steve označil uváděné změny jako jedny z nejpřevratnějších, které se při vývoji iPodů udály.
Představil nové modely iPod Shuffle, Nano a Touch. Dále pak pokračoval ukázkou inovované Apple TV. Ze softwarového světa pak šlo o nový „dotykový“ operační systém iOS 4.1, iTunes  ve verzi 10 a nová hudebně sociální síť Ping.

iPod Shuffle je nyní opravdu maličký (3,9 x 3,2 cm) a dá se zpevněnou klipsnou na zadní straně upevnit na libovolnou část oblečení. Modely hýří barvami (stříbrná, zlatá, modrá, zelená a růžová), takže sladění s outfitem není problém. Ovládaní klasickými tlačítky se vrátilo, ale byla zachována vlastnost hlasového ovládání VoiceOver. Velikost paměti bude 2 GB.

03 iPod Shuffle, prezentace Apple, 1. 9. 2010

foto: Vladimír ŠvandaiPod Nano naopak o tlačítka přišel a nahradil je čtvercový dotyková displej a ovládání je podobné jako iPhonu či iPodu Touch. Je opravdu malý, tedy jen o trochu větší než Shuffle. Nano připnete na jakoukoliv část oděvu a nebude-li vám vyhovovat ovládání můžete použít dvouprsté gesto a natočit si displej podle potřeby. Kapacita bude 8 nebo 16 MB, ve vybavení je FM rádio, lze prohlížet i obrázky... Z mechanických tlačítek zůstaly vypínač a hlasitost.

04 iPod Nano, prezentace Apple, 1. 9. 2010

foto: Vladimír ŠvandaiPod Touch vás na první „omak“ osloví tloušťkou. Kdo zná předchozí verzi, tak jistě sdílí pocit, že už to tenčeji nejde. Jde :-)  A taky se to odrazilo na váze (101 g), která je zase o kus nižší.
Technologicky jde zde o procesor Apple A4 a nový dotyková displej Retina (960 x 640, 24bitová barevná hloubka). Zabudovaná kamera umožňuje videorozhovory (FaceTime) s tím, že si navolíte buď povídání „face to face“ nebo můžete prohodit směr natáčení a dokumentovat hovor snímáním okolí včetně natáčení pomocí gyroskopického senzoru. Je zde i akcelerometr, který najde využití nejen při hrách. S vypnutým displejem leze na jedno nabití baterií přehrávat hudbu až 40 hodin.

05 iPod Touch, prezentace Apple, 1. 9. 2010

foto: Vladimír ŠvandaApple TV zastává hlavní ideu, že lidé nechtějí u televize další počítač s harddiskem, kde se musí starat o správu filmů či muziky. Jde tedy o streamování obsahu z počítače Apple a iTunes, ale i Youtube či Flicker... Je to malá černá krabička a ovládat se dá dalkovým ovládáním Apple Remote.

iOS 4.1 přináší mimo oprav chyb také funkci HDR Photo, kdy jsou exponovány tři různé snímky a jejich složením se pak dosáhne vyrovnání kontrastů různých částí snímku jako jsou vodní plochy a nebe... Novinkou je Game Center – herní sociální síť. Steve nabídl i nahlédnutí do budoucnosti verze 4.2, kde například bude možný bezdrátový tisk.

iTunes změnilo logo, protože prodej stažené hudby předčil prodej cédeček. Jinak jde spíše o změny, které nejsou nijak zásadní, ale v rámci iTunes přináší novou sociální síť.

Ping je nová hudební síť, která kombinuje Facebook a Twitter... Následovat můžete svoji hudební hvězdu i své kamarády, zaleží nakolik se otevřou, a stejně tak můžete být následováni.

06 prezentace Apple, 1. 9. 2010

foto: Vladimír ŠvandaZávěr prezentace patřil zpěvákovi kapely Coldplay Chrisu Martinovi, který v duchu show sdělil publiku, že je zrovna teď verzí Coldplay 2.6 :-)

Fotogalerie:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Sanfranciska-show-Steva-Jobse-odtajnila-novinky-Apple~03~zari~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.