muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníRobbie Williams - Zabiják špatných zpráv?

7.12.2009 | Autor: Roman Jireš | sekce: publicistika

 fotogalerie

Robbie Williams

Robbie Williams

foto: EMI

Tak už ho tu zase máme. Po třech letech od alba Rudebox považovaného všeobecně za jedno z těch lepších v jeho úspěšné kariéře, se na nás zase šklebí provokativní tvář Robbieho Williamse s velkou pompou uvádějícího svoji novinku Reality Killed The Video Star. „Mé album je zabiják: starý Robbie, nový Robbie a Robbie, kterého ani jeden z nás nepotkal,” píše na svém blogu. Možná větší bombou než album s názvem inspirovaným skladbou Video Killed the Video Star od The Buggles je zpráva o možném obnovení spolupráce s Take That. Co je nakonec větší událost – nové album nebo návrat k stále úspěšné (už ne) chlapecké skupině, kterou bouřlivák Williams opustil v roce 1995?

Dobré zprávy?

To, že Reality Killed the Video Star se zdá jednou z mála „špatných“ zpráv v souvislosti s návratem Robbieho na popovou scénu, dokládá i fakt, že se po letech usmířil s Guyem Chambersem, spolustrůjcem svých největších úspěchů. Výsledkem na albu je skladba Blasphemy a můžeme spekulovat, proč jich nebylo více. Možná to nešlo tak, jak si představovali, možná Robbie chtěl záměrně do práce na albu zapojit více skladatelů. Největší podíl na Reality Killed the Video Star má nakonec šedesátiletý producent Trevor Horn, který byl členem právě kapely The Buggles.

Robbie Williams

Robbie Williams

foto: EMI

A další dobrá zpráva? Jedna z nejzlobivějších hvězd britského popu je údajně po letech zase „čistá“. Závislost na alkoholu a drogách, s níž se pral i pod dohledem lékařů, mu pomohla překonat jeho přítelkyně Ayda Fieldová. Pro davy Robbieho fanynek ale asi nebude tak dobrá zpráva, že se má zanedlouho stát stát paní Williamsovou...

Hudba a popcorn

Představení nového alba se těžko mohlo uskutečnit bombastičtěji. Na začátku listopadu, kdy z něho byly venku jen singly Bodies a You Know Me, se uskutečnil koncert Williamse v rámci festivalu BBC Electric Proms, který byl z Londýna přímo přenášen do téměř dvou set kinosálů po celé Evropě včetně České republiky. Možnost sledovat show a zároveň k tomu chroupat popkorn v kinech využily desítky tisíc lidí.

„Je to zvláštní a krásné zároveň. Když zpívám novinku Morning Sun, kterou neznáte, mám divný pocit, ale říkám si, že je to vlastně dobře, že neunikla na internet před vydáním alba,“ uvedl Robbie v londýnském sálu Roundhouse. Kromě vlastní kapely doprovodila Robbieho Williamse na koncertě také dechová a smyčcová sekce, což vyvolalo vzpomínky na období jeho swingových předělávek na albu Swing When You‘re Winning. Na pódiu s ním při jeho prvním domácím vystoupení po tříleté pauze byl i Trevor Horn.

„Fakt doufám, že je to album tak dobré, jak si myslím... Uvidíme, je mi jasné, že mi dáte vědět,“ píše k albu na svém blogu. Podle Robbieho dodal Horn na desku něco, co na předchozích deskách Robbie neměl, Hornova génia.

Pilotní singl Bodies si vedl relativně dobře, i když neúspěšně konkuroval novince vítězky loňského X Factoru skladbě Bad Boys od Alexandry Burke, která jej v prodeji dvojnásobně překonala. Server Popjustice se k Bodies postavil poměrně schovívaně. „Je to sebevědomý, důstojný comeback se silným refrénem. Robbieho skladba Bodies je lepší než Let Me Entertain You, je stejně dobrá jako Rock DJ. Bodies ale není tak dobrá píseň jako Feel,“ dočteme se.

Robbie Williams

Robbie Williams

foto: EMI

Singl Bodies se okamžitě po vydání vyhoupl na 2. místo britské singlové hitparády, což pro Robbieho, který obdrží příští rok cenu za mimořádný přínos hudbě při udělování britských Brit Awards, znamená nejlepší umístění od vydání singlu Rock DJ.

Back to Take That

Konečně po měsících dohadů jasné slovo! Williams v talkshow Jonathana Rosse na stanici BBC uvedl, že doufá, že jednou zase udělá společný projekt s Take That, které opustil před téměř deseti lety. „S klukama jsme se sešli a domluvili jsme se na nějaké spolupráci. Víc ale prozradit nemůžu,“ řekl.

Take That se rozpadli v roce 1996, ale o devět let později se znovu dali dohromady jako kvartet v čele s Garym Barlowem. Návrat pod křídla osvědčené značky Take That možná souvisí s již zmíněnou změnou, za kterou stojí jeho přítelkyně Ayda Field a díky které se podle svých rozhodl vrátit na pódia. Robbie už asi nechce být problematickým alkoholikem s občasnými drogovými depresemi. Ale jeho ironický humor, strhující tanec a provokantivní grimasy mu pro zábavu davů snad zůstanou.

„Strávil jsem na téhle planetě chvilku. Zdá se to být nedávno, když jsem začínal. Dívám se zpátky a říkám si sakra, kam se ztratil všechen ten čas? Co se stalo? Cítím se pořád na 23 let. Nic se nezměnilo. Změnilo se všechno,“ ohlíží se za svým životem pětatřicetiletý showman.

Zajímavost: Sex v letadle

Tahle zpráva mnohé pobavila více než Robbieho předchozí album Rudebox. Williams a herec Ralph Finnes našli způsob, jak obejít zákaz sexu na palubě letadla! Řešením se ukázal Mile High Club, organizace, která zprostředkovává klienty soukromým leteckým společnostem vlastnícím speciálně upravená letadla zákazníky. Místo sedaček najdeme na palubě letadel objednaných přes Mile High Club velkou postel se spoustou polštářků, nebo také lahví vychlazeného šampaňského s čerstvými jahodami. Ralph Finnes i Robbie Williams jsou údajně častými zákazníky tohoto klubu. „V době, kdy jsem bral drogy jsem přišel o všechny zábrany. Měl jsem sex v letadlech, ve vlacích. v telefonních budkách,“ vysvětlil Robbie, proč se stal členem klubu poskytující možnost sexu na palubě letadla. Taková legrace pochopitelně něco stojí. Letovou hodinu nepořídí zájemce levněji než v přepočtu za 15.000 korun. Jak se na členství v Mile High Clubu dívá Robbieho nastávající zpráva neuvádí...

Fotogalerie:

Psáno pro: časopis mGuide 2009/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Robbie-Williams-Zabijak-spatnych-zprav~07~prosinec~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.