Muzikus.cz homepage

festivalyZimní Colours of Ostrava, Ostrava, 26. - 27. 1. 07

29.1.2007 | Autor: Jiří Reiter | sekce: živě

 fotogalerie
Zimní Colours of ostrava pohostily orchestr Bobana Markoviće, amerického hiphopera přezdívaného Afu-Ra a bosenské Dubiosa Kolektiv. Skvělý organizátorský počin však potrápila nízká návštěvnost.

První ročník zimní verze festivalu Colours of Ostrava proběhl v příjemně poklidné atmosféře ostravského kulturního domu. Šatnářky, párky, pivo z kelímku... zavilému milovníkovi festivalového veselí zde nescházelo vůbec nic. Prostředí kulturáku sice působilo zpočátku poněkud nezvykle - červené koberečky na schodech, žádné záchodky Toi toi, žádní vyhazovači, ale kdo přišel za muzikou, užil si jaksepatří. V pátek večer zahráli své podivné country The Hogs s hostujícím Vaškem Koubkem, vystoupili temperamentní Al Yaman, nicméně za zlatý hřeb večera bych směle označil kapelu Dubiosa kolektiv. Svým sugestivním podáním kombinace kytarového hiphopu, ska a reggae si i přes absenci svého DJ znovu získali široké ostravské publikum. Snad jen skutečnost, že namísto žádaného přídavku se kapela rozhodla raději distribuovat svá CD poněkud zkalila výtečný hudební zážitek.
Zaslouženou přízeň sklidilo rovněž francouzské cirkusově šansonové uskupení Sergent Pépère, jemuž prkna divadelního sálu seděla mnohem lépe než klasické festivalové pódium.

Ze sobotních vystoupení bych vyzdvihnul koncert Tomáše Kočka a jeho orchestru a pastelovou muziku krnovského uskupení Bratři Orffů. V prodlevách mezi vystoupení mohli zájemci navštívit některý z tanečních workshopů nebo shlédnout několikero filmů v přilehlém kině Art. Různé podoby balkánské dechovky pak představil Boban Marković se svým synem a výtečným dechovým orchestrem se třemi perkusisty. Nejpříjemnější překvapení však přišlo paradoxně z českých hudebních luhů a hájů - nový repertoár kapely Traband zaujal svou přímočarostí, zvukovou neotřelostí a srdečným podáním.

Poslední tečku v programu obstaral americký hiphoper Afu-ra, jehož pozdní vystoupení však zůstalo co do návštěvnosti poněkud nedoceněno. Návštěvnost obecně byla praděpodobně největší problém celého festivalu a nezbývá než doufat, že příští rok se najde více zájemců o příjemné dramaturgické kreace Zlatky Holušové a jejího organizátorského týmu.

Zimní Colours of Ostrava, Ostrava - DKMO, 26. - 27. 1. 07


Fotogalerie:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Zimni-Colours-of-Ostrava-Ostrava-26-27-1-07~29~leden~2007/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.