Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníVypsaná fixa, Ostrava, 9. 11. 06

11.11.2006 | Autor: Jiří Reiter | sekce: živě

 fotogalerie
Vypsaná fixa znovu na místě činu

Když Vypsaná Fixa natáčela v únoru v klubu Fabric své DVD Před náma jedeme my, byl to docela nářez. Klub praskal ve švech, vzduch se dal krájet a muzikanti na pódiu se pěkně zapotili - však to jde na výsledné nahrávce taky dost dobře vidět. Když kapela přijela po třičtvrtě roce vydané DVD do Ostravy pokřtít, účast už tak valná nebyla. Klub byl sice přiměřeně naplněn, v zadních řadách však panoval chlad.

Koncert začal z ničeho nic skladbou Iluze a pak se nesl ve více-méně klasickém duchu - objevily se skladby ze všech vydaných alb, dokonce jedna výborná novinka ("ty jsi pěkný desolát" s příjemným gramofonový refrénem odsýpajícím na druhou dobu) dokazující, že Vypsaná fixa rozhodně nemá dohráno.
Muzikanti působili trochu utahaně, ale skákajícímu davu nezůstali nic dlužni. Svůj podíl na tom neslo i ne zcela kvalitní nazvučení - zejména zpočátku se z pódia ozývalo více kvílení, než je lidskému uchu zdrávo. Kluci z VF to ale brali sportovně ("já se moc neslyším, ale to nevadí, stejně už to všecko znám...").

Samotný křest se dle mého očekávání odbyl relativně rychle. Obal DVD se žlutými autíčky byl polit destilovanou vodou, hudebníci napojeni rybízovým
vínem a pokračovalo se v produkci. Čím blíže byl závěr koncertu, tím vyšší byla frekvence skokanů z pódia (takový místní fenomén), při závěrečné
skladbě už vedle muzikantů na pódiu poskakovalo nejméně deset fanoušků a prostor hudebníků a publika se tak nějak slil v jednu velkou křepčící masu.
"Tady a teď", řekl by Márdi a tak to doopravdy bylo - kdo přišel, měl možnost užít si řádný koncert, konec konců - jinak než uprostřed běsnícího davu si lze koncert Vypsané fixy představit jen stěží.

Vypsaná fixa, Ostrava - Fabric, 9. listopad 06


Fotogalerie:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Vypsana-fixa-Ostrava-9-11-06~11~listopad~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.