Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSupport Lesbiens, Praha, 9. listopad 05

12.11.2005 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: živě
Skupina Support Lesbiens zakončila středečním koncertem v pražské T-Mobile Areně své letošní miniturné, v jehož rámci během uplynulého měsíce zavítala do sedmi českých i moravských měst.

Zdaleka ne zcela zaplněná holešovická hala přivítala Support Lesbiens vůbec poprvé. Přesto může být frontman Kryštof Michal, ale mimo něj i kytaristé Hynek Toman a René Rypar, baskytarista Jan Daliba a bubeník Tomáš Novák, za za atmosféru, která během koncertu panovala, rád. Fanoušci si užívali a posluchačům, kteří přicházeli s menší skepsí, vystoupení nepřineslo velké zklamání.

Role předkapely se tentokrát ujali mladí táborští indie-rockeři Another Way. I přes relativně nízký věkový průměr členů (mezi sedmnácti a devatenácti lety) dává skupina vzhledem ke svému talentu a nesmírnému zápalu pro hru velký příslib do budoucna.
Samotní Support Lesbiens potom představili průřez svou kariérou od debutu So, What? z roku 1993 až po nejnovější řadové album Midlife, které vyšlo v loňském roce. Pro úvod svého, více než devadesátiminutového vystoupení kapela zvolila především skladby ze svých posledních desek. Nechyběla výborná Bet My Soul z alba Regeneneration?, píseň Too Late My Son z desky Tune Da Radio, ale ani písně She Live In Man, Cliche a On My Line z poklidnější a mnohými nepříliš kladně přijaté poslední desky. Později ale Supporti zavzpomínali i na své hudební začátky, když ze svého prvního alba zahráli dvojici skladeb No Brain No Pain a 'Cause It's Too Late.
Před dvěma bloky přídavků ještě kapela z rukou moderátora Libora Boučka a ředitele české pobočky vydavatelství Sony BMG Zbyňka Knoblocha převzala platinovou desku za prodej více než dvaceti tisíc kopií posledního alba Midlife. Úplný závěr pak patřil písni Let's Just Sing, při níž s kapelou zpívala bezmála celá hala.

Při pauzách mezi jednotlivými skladbami si Kryštof Michal připoměl svá mladá léta a objasnil, jak ta která píseň vznikla. Několikrát se ale také uchýlil, jak koneckonců má ve zvyku, k vulgárnějším výrazům, což se při pohledu na z velké míry náctileté publikum nejevilo právě nejšťastněji. Inu, co člověk, to názor.
Výtka směřuje i k ozvučení T-Mobile Areny, která je sice známa nepříliš dobrou akustikou, ale řešení, které bylo zvoleno při tomto koncertu, a sice velmi hlasitá produkce, jakémusi polepšení moc nenapomohlo.

Stručně srhnuto: Večer, který ničým výjimečným nepřekvapil, ale zároveň v žádném příapdě nezklamal.

Support Lesbiens
support: Another way
Praha - T-Mobile Arena, 9. listopad 05
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Support-Lesbiens-Praha-9-listopad-05~12~listopad~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.