Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSunshine v Brně cestovali časem zpět do minulosti

29.10.2013 | Autor: Martin Hrdlička | sekce: živě
Sunshine v současné době brázdí Českou republiku se svým turné Back To The Roots, které je na každé zástavce této šňůry obohaceno o promítání stejnojmenného dokumentu. Tato událost nesměla moravskou metropoli minout.

Back To The Roots

V souvislosti se Sunshine je téma vracení se ke kořenům poměrně často přemítaným tématem. Především od fanoušků, kteří kapelu sledovali v jejich počátcích, zaznívaly hlasy, že kapela novější tvorbou ztratila tvář, díky níž se stala něčím výjimečným nejen na tuzemské scéně, ale i v zahraničí. Zda se samotní Sunshine nechali zviklat právě těmito názory nebo se jedná o touhu znovu pokračovat tam, kde kdysi začínali, můžeme jen těžko odhadovat. Nicméně teď nám servírují dokument mapující jejich slibné začátky ve Spojených státech amerických, Japonsku a Evropě. Z filmového hlediska se nejedná o žádnou přelomovou věc. Máme tu klasickou šablonu hudebního dokumentu, tedy záběry ze zákulisí turné doplněné o rozhovory s lidmi, kteří se nějakým způsobem zapsali do historie kapely. Kdo by čekal, že si Sunshine budou šedesát minut vylévat srdce, jak tenkrát k nim byl osud nespravedlivý, když neprorazili do světa a přitom měli dobře našlápnuto, tak bude mírně zklamán. Bez patosu a s humorným nadhledem, tak nějak by se dal celý dokument charakterizovat. Pro fanoušky Sunshine povinnost, pro ostatní důkaz, že na českou kapelu v zahraničí nikdo moc nečeká a pro získání pozice na výsluní je potřeba nejen hudební umění, ale také pořádná dávka štěstí.

Sunshine odpálili brněnský koncert ihned po promítání výše zmíněného dokumentu a nezvyklou úvodní skladbou Moonshower And Razorblades dali najevo, že dodrží své sliby a starší tvorba dostane větší prostor. Zpočátku poměrně málo zaplněná plocha pod pódiem se začínala pomalu zalidňovat, i když žádná sláva to taky nebyla. To však neubíralo na nadšení přítomných fanoušků ani samotné kapely.

Bylo vidět, že Sunshine si dali s technickou stránkou věci poměrně záležet, a tak atmosféru koncertu vydařeně umocňovala světelná technika. Na kvalitu zvuku také nelze říci ani popel. Všechno do sebe krásně zapadalo a všichni zúčastnění si tak mohli vychutnat skladby jako What You've Got, Miss KKarma KKoma nebo závěrečnou Velvet Suicide. Osobně nerozděluji tvorbu Sunshine na „starou“ a „novou“, nicméně musím podotknout, že například skladba Top! Top! The Radio! působila oproti starším kouskům poněkud jalově. Tato menší výtka však nemůže zásadně ovlivnit pocit z velmi dobře odehraného a po všech stránkách kvalitně zvládnutého koncertu.

Sunshine patří mezi české klubové stálice a zřejmě by si zasloužili více než hrát občas pouze pro pár desítek návštěvníků. Kdo ví, jak by to dnes vypadalo, kdyby tenkrát dostal Kay tu zelenou kartu včas. Ještě však není všem dnům konec a třeba s novým albem, na které se kapela chystá a mělo by prý být ve stylu prvních nahrávek, upevní svou pozici nejen na tuzemské scéně.

Sunshine, Brno - Fléda, 24. 10. 13
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Sunshine-v-Brne-cestovali-casem-zpet-do-minulosti~29~rijen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.