Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalyRockové Vánoce, Lipov u Veselí n. M., 16. 12. 06

24.12.2006 | Autor: Pavel Uretšlégr | sekce: živě

 fotogalerie
V Lipově u Veselí nad Moravou se uskutečnil již sedmý ročník festivalu Rockové Vánoce. Na posluchače letos čekalo vystoupení pěti kapel a také, oproti minulým letům, kvalitnější hudební a světelný park.

Úvod obstarala formace SNC. Inteligentní pop-rocková hudba obohacená o housle, byla překvapením začátku programu. Kapela, jejíž písně nepostrádají hitové ambice, právě natáčí první dlouhohrající album, s nímž hodlá obcházet vydavatelství. V záplavě všeho možného i nemožného, co česká rádia pouští do éteru, by jejich hudba jistě obstála.
Po SNC nastoupili na pódium vyškovští Dark Gamballe. Ti jsou v Lipově jako doma, což koncert potvrdil. Publikum přijímalo jejich písně s nadšením, ovšem pocit spojení fundamentu Kornu a teatrálnosti Pražského Výběru se mi nedostavil (jak uvádí pořadatel akce na svém webu). Spíše pocit tvrdší podoby Kabátu.
Headlineři večera Wohnout sklidili v Lipově největší úspěch ze všech zůčastněných. Písně na publikum zabíraly. Hity jako Sej-ko-no-pí, Ganga, nebo Ó, gramofon odzpíval s kapelou celý sál a posluchači bylo ihned jasné, na koho to vlastně většina lidí do Lipova přišla. Nechtěl bych příliš snižovat sobotní výkon kapely, jejich tvorba rozhodně nepostrádá prvek originality a vtipu, nicméně, po hodině živého hraní se všechny písně slily do jednoho beztvarého celku. Ale soudě dle přídavků si publikum koncert náležitě užilo.

Hudebním vrcholem se pro mě v sobotu stali Sad Harmony. Originalita a pestrost s jakou dokáže tato parta uchopit metalové kořeny a propojit je s jinými hudebními vlivy, posunuje Sad Harmony mezi zdejší hudební elitu. A krom výše jmenovaného mají Sad Harmony ještě jednu velkou devizu, zpěváka a baskytaristu Skunyho. Neskutečná energie se tu snoubí s výborným zpěvem a člověka napadá srovnání s těmi nejlepšími zdejšími zpěváky. Takhle řvát do mikrofonu jsem naposledy viděl Dana Bártu někdy před deseti lety na koncertě Alice.

Závěr Rockových vánoc patřil skupině Gang Ala Basta. Ti doplatili na pozdní noční hodinu jejich koncertu. Prořídlé publikum se snažilo přijímat trip - rock skupiny, ale vytvořit odpovídající atmosféru se nepodařilo. Potěšujíci bylo, že Gang Ala Basta zahráli i nové písně z připravovaného alba, takže fanoušci skupiny mohli odcházet spokojeni.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Rockove-Vanoce-Lipov-u-Veseli-n-M-16-12-06~24~prosinec~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.