Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníPrague Ska Conspiracy a hosté, Praha, 23.1. 07

30.1.2007 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: živě
Kapely Prague Ska Conspiracy, Discoballs a Drunken Boomerang jsou na české ska scéně relativními nováčky. Žádná z této trojice sice doposud nevydala album, ale jejich společný koncert v Lucerna Music Baru ukázal, že o ně publikum zájem má.

Sympatičtí Discoballs, kteří se obstarali úvod celého večera, zabavili svým veselým ska a na něj naroubovanými vlivy tu soulu, tu reggae. Na rozdíl od řady skáčkových kapel u Discoballs nehraje prim dechová sekce, ale především je zde kladen důraz na rytmickou sekci. Přidejte si k tomu ještě charisma zpěvačky Terezy a máte před sebou celkem slušný příslib do budoucna.

Ke kapele Drunken Boomerang si buď najdete cestu, nebo se jí budete vyhýbat velkým obloukem. Drunken Boomerang nebrázdí napříč hudebním spektrem, ale nabízejí prostý ska-punk, který sice možná nijak neurazí, ale na druhou stranu ani nemá čím nadchnout. Největší devízou kapely na koncertu byl fakt, že se každý z muzikantů snažil dát do svého nástroje maximum bez ohledu na souhru s ostatními. Těžko říct, zda-li za tím bylo špatné nazvučení monitorů nebo nesouhra skupiny, v každém případě to ale celkový dojem výrazně snižovalo.

Závěreční Prague Ska Conspiracy mají z této trojice zřejmě nejlépe našlápnuto a také tímto vystoupením se postarali o vrchol večera. Kapelu jí podobnou byste v Česku hledali marně. Prague Ska Conspiracy se žánrově neomezují, ačkoliv by to soudě dle názvu mohlo nejednoho napadnout, ale (alespoň s ohledem na českou scénu) svou hudbou naopak dementují četné názory, že se v rámci ska nedá objevit nic nového. Mimo ska se v jejich pestré tvorbě prolínají rovněž vlivy reggae, soulu, nebo jazzu a už toto samo o sobě kapele dává více příležitosti k pokusům, jichž se nezdráhá využít.
Muzikanti jsou navíc sehraní, výborně se doplňují a hlavně nenudí. Punc tomu všemu dodává výborná zpěvačka Mariana, která od začátku do konce koncertu na všechny strany rozdává kousky svého charismatu.

V zimních měsících není alespoň pomyslné teplo hýřící z reggae a ska nikdy na škodu. Pokud navíc máte možnost současně objevovat novou hudbu, nemůžete se stěžovat.

Prague Ska Conspirady + Drunken Boomerang + Discoballs, Praha - Lucerna Music Bar, 23. 1. 07
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Prague-Ska-Conspiracy-a-hoste-Praha-231-07~30~leden~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.