Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníNatalie Imbruglia, Bratislava, 19. listopad 05

21.11.2005 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: živě
Příjemně strávený večer v sobotu návštěvníkům bratislavské Sibamac Areny připravila australská zpěvačka Natalie Imbruglia. Ta sem zavítala v rámci svého právě probíhajícího evropského turné.

Jak bylo asi den před koncertem avizováno, role předskokana se zhostili pražští Support Lesbiens. Kapela odehrála set dvanácti písní, který otevřela skladbou Bet My Soul. Přestože se, soudě alespoň podle reakcí publika, zdálo, že kapela na Slovensku neslaví takové úspěchy, jako u nás, získávala si během setu stále více příznivců. Nechyběly skladby In Dayard, Sweet Little Something, ale ani písně z poslední desky Midlife jako Cliché, You Are My Star, či aktuální singl In My Line. Možná právě proto, že kapela hrála v prostředí, kde zatím nemá takové jméno, vydala ze sebe maximum a jejich vystoupení se mi zdálo o něco zdařilejší, než o týden dříve v pražské T-Mobile Areně.

Po nezbytné přestavbě pódia se ve tři čtvrtě na devět fanoušci konečně dočkali své hvězdy. Za zvuku sborového zpěvu na pódium vystoupala pětičlenná doprovodná kapela (2x kytara, baskytara, bicí, klávesy) a následně se slovy „Dobrý večer, Bratislavo“ i Natalie Imbruglia. Set zahájila písní Wishing I Was There ze svého debutového alba Left Of The Middle. Rozdávala úsměvy a mávala na všechny strany, už od samotného začátku výborně komunikovala s publikem. I přes úsměvy byste ale marně hledali jakoukoliv píseň, kterou by v tento večer nezazpívala procítěně. Ve všech zpěvaččiných skladbách se odrážejí její životní stavy, nálady a pocity, ale na rozdíl od řady jiných je Natalie dokáže správně interpretovat.

Koncert pokračoval singlem That Day z druhé desky White Lilies Island; koncertní prvotinou z aktuální Counting Down The Days následně byla skladba Sunlight. Publikum bylo nadšené a s Natalií zpívalo i potleskávalo (to, že i přes zpěvaččinu snahu udávat rytmus, většina tleskala zcela mimo, pomineme…). Přiměřený prostor dostaly písně ze všech tří zpěvaččiných desek. „Máte se dobře?,“ zeptala se Natalie takovou Slovenštinou, jakou by jí mohl kde kdo závidět. Odpověď v tu chvíli snad ani nemohla být záporná.
Jedním z vrcholů bylo akustické podání písní Starting Today za doprovodu dvou akustických kytar, a Left Of The Middle, při níž zpěvačku doprovodil pouze jeden kytarista. V průběhu večera pak na unplugged došlo ještě jednou. Spolu s celou kapelou a za tleskotu celé haly Natalie zazpívala píseň I’ve Been Watching.

K závěru koncertu Natalie neopominula někdejší singl Beaty On The Fire a především svůj průlomový hit Torn, díky kterému se ve své době dostala na hudební vrchol. Následná Impressed pak udělala tečku za halvní částí koncertu. Ne však nadlouho. Publikum se záhy dočkalo ještě dvou přídavků v podobě rytmické Don’t You Think? a také Big Mistake.

S povděkem přežila celá Sibamac Arena kromě jedné kytary, kterou chtěl na závěr koncertu Nataliin doprovodný kytarista odhodit, ale poněkud ze mu vymkla z kontroly a rozdělila se na několik částí.
„Ďakujem,“ jak během koncertu zpěvačka říkala, se sluší nyní říct právě jí. Natalie před zaplněnou halou, která má při koncertech kapacitu zrhuba pěti až sedmi tisíc lidí (V hale se běžně hraje tenis, představte si plochu o velikosti dvou kurtů…) dokázala, že disponuje širokým hlasovým rozsahem, charisma a její kapela, která hrála zcela bezchybně, se také nemá za co stydět. Mimo to se hala v dobrém světle ukázala i co do akustiky.

Zbývá dodat snad jen to, že koncert se zcela jistě nadlouho zapíše do pamětí většiny přítomných. Natalie Imbruglia připravila fanouškům výborný zážitek.


Setlist: Wishing I Was There, That Day, Sunlight, Satisfied, Wrong Impression, Counting Down The Days, One More Addiction, Smoke, Sanctuary, Come On Home, Starting Today (akusticky), Left Of The Middle (akusticky), Pineapple Head, Shiver, I’ve Been Watching (akusticky), Beauty On The Fire, Torn, Impressed; přídavky: Don’t You Think, Big Mistake

Natalie Imbruglia
support: Support Lesbiens
Bratislava, Sibamac Arena Národného tenisového centra, 19. listopad 05
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Natalie-Imbruglia-Bratislava-19-listopad-05~21~listopad~2005/

Komentáře

celkový počet: 2

Michal  Souhlas
josef  Verim, ze ji privitame i v Praze.

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.