Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníEnter Shikari, Praha, 14. 9. 11

19.9.2011 | Autor: Martin Hrdlička | sekce: živě
Už pošesté zavítali Angličané Enter Shikari do České republiky. Pro tentokrát zvolili za místo činu pražský klub Roxy a jako hosty si s sebou přivezli kolegy z Your Demise a Letlive.

Večer zahájila americká formace Letlive. Kapela nabídla českému publiku energickou show, ale bylo znát, že u nás nemají zdaleka ještě takovou základnu fanoušků. Až na pár vyjímek nepřinutili publikum k nějaké výraznější odezvě. To jejich souputníci z Your Demise se mohli těšit z nadšení, které u fanoušků vyvolali. Prostor pod pódiem byl neustále v pohybu a místy připomínal boj o přežití. Členy kapely doplňovali lidé z řad fanoušků, kteří se nestyděli a občas doslova sebrali mikrofon zpěvákovi Edu McRaeovi z ruk. ,,Stagediving" probíhal nepřetržitě a došlo také na ,,wall of death", což bylo opravdu jen pro otrlé fanoušky.

Hlavní hvězdy večera Enter Shikari předstoupili před ideálně zaplněný prostor Roxy, rozuměj každý se mohl nadechnout a vybrat si pro sebe ideální prostor, aniž by musel bojovat o centimetry místa kolem sebe. To se samozřejmě netýkalo předních řad. Kapela odstartovala svou show skladbou Destabilise, při které vznikl snad jediný zádrhel celého vystoupení, a to když frontmanovi Rou Reynoldsovi nefungoval mikrofon a po mnoha neúspěšných pokusech musel využít služeb techniky kytaristy Clewlowa. Následná smršť skladeb a minimální pauzy mezi nimi nenechali publikum ani chvíli vydechnout. Hudební produkci skvěle doprovázela světelná show, která synchronně reagovala na každý úder do bicích či hrábnutí do strun. Ani samotní Enter Shikari se nezastavili. Své vystoupení neustále prokládali různými tanečními kreacemi a sám Reynolds nejednou skončil nad hlavami diváků. Jedním z vrcholů koncertu byla bezpochyby skladba Gap In The Fence, která z akustické podoby plynule přešla do chytlavého tanečního rytmu. V tomto momentu by se asi jen těžko hledal v Roxy někdo, kdo by si aspoň neťukal nohou do rytmu. Na řadu se dostala taky nová skladba Snakepit, jež by se měla objevit na nadcházejícím albu kapely. Největšímu ohlasu z publika se však dostalo hitovce Sorry, You´re Not A Winner, po níž se Enter Shikari odebrali do zákulisí, kde však nevydrželi příliš dlouho a fanouškům nabídli přídavek v podobě dalších dvou skladeb.

Enter Shikari v Praze potvrdili, proč jsou tolik vyhledávanou kapelou nejen na britských ostrovech. Svou kombinací ostrých kytarových riffů a elektroniky dokonale vyplňují mezeru mezi těmito žánry a my se jen můžeme těšit na jejich další návštěvu naší republiky, tentokrát snad už s novým albem.

Seznam zahraných skladeb můžete najít zde.

Enter Shikari + Your Demise + Letlive, Praha - Roxy, 14. 9. 11
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Enter-Shikari-Praha-14-9-11~19~zari~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.