Muzikus.cz homepage

ostatníAudiotek Kill the Night Live!, Brno, 20. 3. 13

23.3.2013 | Autor: Jan Simandl | sekce: živě
V brněnském klubu Melodka proběhl další ze série večerů Kill the Night Live! a kdo se nedal odradit deštivým počasím či vlezlou zimou, byl svědkem vystoupení celkem čtyř místních rockových kapel.

Středeční akce byla ve znamení blues-rocku, ačkoliv by to po vystoupení první kapely večera Tau asi málokdo tipoval. Šestice muzikantů oscilující někde na pomezí rocku a hard-rocku se role otvíráku zhostila statečně a kapela vzbudila celkem slušný ohlas. Oproti minulým létům zněli Tau v nové sestavě mnohem lépe, i když zpěvák občas působil trochu nevyzpívaně a nejistě. Jejich setu ale bohužel chybělo několik výraznějších melodií či riffů, na které by si člověk vzpomněl i druhý den.


Po zemitějším úvodu nastoupil Tom Jegr & Gang a hned první skladbou navodil atmosféru jako v nejzapadlejším baru mississippské delty. Tento kytarista, veterán brněnského blues (např. kapela Charlie the Bomber), do svých skladeb spojil rock'n'roll, klasické blues a jižanský rock. Výsledek byl naživo jedním slovem výtečný a po několika rozhozených cédéčkách se jen zaprášilo. Osobně se domnívám, že pro část přítomných byl Tom Jegr velmi příjemným překvapením a odezva publika tomu odpovídala.

Co to Audiotek Kill the Night Live! je?

Je to spojení klubu Melodka s obchodem s hudebními nástroji Audiotek, které má společný cíl: umožnit neznámým či začínajícím kapelám hraní pro plný klub. Kill the Night Live! vychází vstříc nejen kapelám, které mají v rámci akce zajištěný profesionální zvuk i světla a nemusí řešit pronájem s propagací, ale také fanouškům, kteří mají vstup zdarma. Výsledkem je velmi slušná návštěvnost (konkrétně tento večer přes 220 diváků), díky které má kapela šanci zviditelnit se, předvést se fanouškům a získat nové. To je bez debaty úžasná podpora místní hudební scény. V plánu do budoucna je prohlubování spolupráce obou partnerů, což zahrnuje jednak větší podporu kapel, ale i spojení koncertů s workshopy.


Tom Jegr se svým gangem nastavili pomyslnou laťku hodně vysoko, Useless ovšem nezaváhali a potvrdili statut jedné z nejlepších brněnských rockových kapel. Kromě funky prvků je celá jejich tvorba přímo nasáklá blues, které se na povrch dralo hlavně v pomalejších skladbách. Těch ale bylo méně než obvykle, hlavní páteř setu Useless pro tentokrát tvořily svižnější rockové kousky. V nápaditých a energických skladbách dominovala perfektní hra sólového kytaristy podpořená bezvadným zpěvem a rytmikou.

Úkol uzavřít středeční večer připadl stylově těžko zařaditelné kapele Andy Marshall Band. Jednotlivé skladby zněly jako směsice drsných riffů a hluboko ukrytých bluesových kořenů, nejlépe by seděla zřejmě škatulka alternativní rock. Neobvyklé kompozice se zajímavými nápady působily originálně, leč pro část návštěvníků byl Andy Marshall Band zřejmě hůře stravitelný a klub se začal pomalu vyprazdňovat.


Jak je patrné z výše psaného, akce Audiotek Kill The Night! se zkrátka povedla. Přispělo k tomu několik věcí, zejména výborný zvuk. Všechny hrající kapely byly hlasitostně tak akorát a jednotlivé nástroje se neztrácely v zvukové kouli, jak se občas bohužel stává. Dále ideálně zaplněný klub, i přesto poměrně dýchatelný vzduch a dobrý výběr kapel, které i přes jistou stylovou blízkost nehrály totéž. Někdo by mohl vytknout krátký čas, který mají hrající k dispozici, protože něco přes půlhodinku opravdu není mnoho. Osobně jsem ale toho názoru, že pokud má kapela čím zaujmout, třicet minut bohatě stačí. Hodnotím výbornou.

Audiotek Kill the Night Live!, Brno - Melodka, 20. 3. 13
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Audiotek-Kill-the-Night-Live-Brno-20-3-13~23~brezen~2013/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.