Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
Šance Muzikus 2017
mp3 player

Get the Flash Player

přihlášení

1-50 (130)  na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 další posounout vpřed na konec

 

Fanouškovské hlasování bylo ukončeno

1-50 (130)  na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 další posounout vpřed na konec

 
 
soutěž kapel
Šance Muzikus 2017

Vážení hudební přátelé,
Finále Šance bylo strhující a všechny kapely podaly výborné výkony, takže nakonec nebylo poražených, jen vítězů!
A kdo si kde zahraje?
Kapela Sorry Holka na Rock for people (Rfp),
Jefferson na Sázavafestu (Sf),
Four in Van na Rfp, Sf, Přeštěnicích (Př), Slunovratu (Sv) Malé Paříži (MP) a Černé (Č)
Ajdontker na Rfp, Př, Sf a MP,
Tommy Poser na Basinfirefestu a Rfp,
Fragmenty na Rfp, Sf a Sv,
Slepí Křováci na Rfp, Př, Sf, Sv, Č a MP,
a Liwid na Rfp, Sf, Sv, Č a MP.
Moc děkujeme všem přihlášeným a těšíme se se všemi na další ročník.


Muzikus má pro vás k dispozici minimálně 28 slotů na festivalech Rock for People (Muzikus talent stage), Přeštěnice (Muzikus/SAI stage), Černá Open Air Festival, Sázavafest (Muzikus Unplugged Stage), Slunovrat (Muzikus stage), Basinfirefest, Rockování a malé letní turné (Bilina - Na Moskvě, Teplice - Malá Paříž, Ústí n/L - Malý Hamburk, Děčín - Rogalo DC). Získají je minimálně čtyři, ale možná i osm kapel, které splní podmínky soutěže a budou vybrány porotou na finálovém koncertu.

Podmínkou pro účast v soutěži je autorská tvorba a vystavení jedné původní mp3 nahrávky, zpívané v českém nebo slovenském jazyce, která bude všem návštěvníkům portálu k dispozici k poslechu a volnému stažení.
Uzávěrka přihlášek je 8. května. Celkem osm kapel, které nejvíce zaujmou, pak bude pozváno k vystoupení na finálovém koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek 18. května v pražském Music City klubu, kde budou vybrány vítězné kapely.

Pro účast na Muzikus Unplugged Stage na Sázavafestu a Slunovratu, kde máme k dispozici celkem deset slotů, je podmínkou akustické hraní. Kapely pro tuto stage budou vybrány ve finále, proto v případě zájmu o toto hraní doporučujeme odehrát jednu ze skladeb akusticky (podmínky pro akustické hraní viz. http://www.muzikus.cz/souteze-kapel/sance-muzikus-unplugged-2014/ ). Není však třeba během hraní měnit nástrojové vybavení, porota si dokáže vaši připravenost představit.

Časový harmonogram soutěže
13. 4. - 8. 5.: příjem přihlášek
13. 4. - 10. 5.: fanouškovské hlasování
18. 5.: finálový koncert

Postup přihlášení do soutěže
- předpokladem je uživatelská registrace na Muzikus.cz ( http://www.muzikus.cz/registrovat/), vytvoření profilu kapely a vystavení mp3
- v hlavním menu po přihlášení do systému zvolte odkaz “soutěže kapel”
- z uložených mp3 nahrávek zvolte skladbu (zpívanou česky nebo slovensky), která se následně objeví v seznamu přihlášených kapel
- potvrďte kliknutím na “přihlásit/odhlásit”
- velice doporučujeme dát text písně do blogu na svém profilu (s autory textu a hudby), pomůže to jistě rozhodování poroty i fanoušků.

Princip výběru finalistů
Do finále postoupí 8 kapel s nejvyšším počtem bodů po součtu bodování fanoušků a poroty. V případě shody má právo veta porota.
- fanouškovské internetové hlasování probíhá od 13. 4. do 10. 5., každý hlasující má k dispozici 10 bodů a každé kapele může přidělit max 3 body. Kapela s nejvyšším počtem fanouškovských hlasů získá 10 bodů, s druhým nejvyšším počtem 9 bodů atd.
- hlasování poroty: kapela s nejvyšším počtem hlasů od porotců získá 10 bodů, s druhým nejvyšším počtem 9 bodů atd.

Porota
Petr Fořt - spolupořadatel Rock for people
Andrea Zdarsová - ředitelka Sázavafestu
Josef Kašpar – spoluorganizátor OAMF Přeštěnice
Vladimír Švanda - šéfredaktor časopisu Muzikus
Jakub Nový - člen rady Svazu autorů a interpretů SAI
Luboš Jeřábek - člen rady Svazu autorů a interpretů SAI
Daniel Andel - majitel nakladatelství Muzikus
Vít Kratochvíl - pořadatel OAMF Přeštěnice
Štěpánka Cimlová - člen rady SAI, spoluorganizátor festivalu Černá

Princip výběru vítěze
Porota na finálovém koncertě vybere hlasováním kapely, které budou na festivalech hrát. Můžou to být tři až osm kapel, přičemž rozdělení jednotlivých slotů kapelám záleží zcela na rozhodnutí poroty.

Partnery soutěže jsou Sai, Rock for people, Černá Open Air Festival, Přeštěnice Open air Music fest, Slunovrat, Sázavafest, Basinfirefest a Rockování.

Ještě na vysvětlenou k podmínkám soutěže:
Jakožto organizátoři jsme se rozhodli, že chceme, aby na festivalech v těch několika málo slotech, které máme k dispozici pro soutěž Šance Muzikus, zpívaly kapely česky (nebo slovensky).
Jeden z důvodů je i to, že velká část tuzemských kapel delegovaných na tuto stage buď pořadateli festivalů, nebo z jiných kapelních soutěží, zpívala anglicky a to často neuměle, nesrozumitelně a o ničem.
Protože text písně a její sdělení považujeme za nedílnou součást skladby - a myslíme si, že v tom nejsme sami - chceme (nejen v angličtině méně zběhlým posluchačům) zprostředkovat i tento vjem a při výběru budeme na text a práci s mateřským jazykem hledět jako na významné kritérium.
Jistě jsme mohli diplomaticky napsat, že se může přihlásit kdokoli, ale postoupí jen č/s zpívající (nebo i diplomatičtěji neomezovat nic a mít to jako vnitřní pravidlo poroty - jako to často dělají námi zvolení zastupitelé). Připadalo nám však vhodnější na toto upozornit přímo.
Rozhodně se nejedná o cílenou diskriminaci - soutěží, kde takové omezení není, je spousta a mnozí vítězové si na našich stagích zahrají.>> novinky o soutěži
>> odpovědi na často kladené otázky
>> ročník 2010, ročník 2011, ročník 2012, ročník 2013, ročník 2014, ročník 2015, ročník 2016, ročník 2017
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.