Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
PR

ostatníBulharská rocková špička D2 poprvé v Praze

1.6.2010 | Autor: Ivan Ivanov | sekce: projekty
D2 jsou momentálně rockovou špičkou Bulharska a ve své domovině patří k nejúspěšnějším kapelám tohoto žánru, s přehledem válcují hitparády a posbírali již nespočet cen. Svoji energickou rockovou hudbu představí poprvé v Praze 1. července v klubu Baráčnická rychta a jako hosta večera uvítají českou kapelu Natural.

Jejich album D2 –2002 dosáhlo pouze za jediný rok prodeje 63 000 kusů a jejich debut Ledeno momiche (2000) s více než 150-ti tisíci prodaných kusů je vůbec nejprodávanější deskou za posledních deset let v Bulharsku. Nové zkušenosti D2 sbírají i za hranicemi, např. v Londýně, kde hráli v roce 2002, či ve Vídni v roce 2004. V souvislosti s nadcházejícím mistrovstvím světa ve fotbale si můžeme všimnout i jedné zajímavosti: v roce 2004 byla kapela vybrána, aby složila oficiální song bulharského fotbalového týmu.

V květnu roku 2005 D2 vyměnili zpěváka a přestali spolupracovat s Dičem Christovem. Nahradil ho Dejan Kamenov, kterého D2 objevili v televizní reality show Star Academy a následně ho pozvali na casting. S nástupem Dejana D2 radikálně změnili hudební orientaci, značně přitvrdili a stylově se orientovali na alternativní rockový zvuk v duchu kapel jako Foo Fighters, Audioslave či Pearl Jam. V roce 2006 natočili v Americe album s názvem 6 a potvrdili svoji pozici. Zároveň kapela jasně deklarovala, že se svou hudbou tentokrát míří i do světa. Na festivalu Rock´n Coke v Istanbulu D2 sklidili ovace 80 000 lidí na hlavní scéně, kde hráli před Linkin Park a Kaiser Chiefs a bohatě zúročili své zkušenosti z mnoha festivalů v Evropě jako Sziget v Maďarsku či Exit v Srbsku.

Vstupenky na pražský koncert v prodeji v síti Ticketstream.

D2, Praha – Baráčnická rychta, 1. 7. 10
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/projekty/Bulharska-rockova-spicka-D2-poprve-v-Praze~01~cerven~2010/
 

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.