Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

kytaraKrank Revolution+

24.8.2011 | Autor: Wolf | sekce: pro muzikanty video
Krank Amplification je poměrně mladá americká společnost sídlící ve státě Arizona, která se zabývá výrobou kytarových a basových aparátů a jejich příslušenstvím. Začátky firmy sahají do roku 2003, kdy ji založil uznávaný „amp“ modifikátor Tony Krank. Za tuto poměrně krátkou dobu se produktům této firmy dostalo značné obliby, a proto se může pyšnit řadou zvučných jmen protřelých kytaristů působících převážně ve vodách tvrdého rocku, heavy metalu, obecně v extrémněji založených stylech.

VIDEO: Krank Revolution+

autor: Wolf


Krank Revolution+ je dvoukanálová celolampová kytarová hlava s výkonem 120 W, určená nejen pro vyznavače „těžkého kovu“, pro které je víceméně jako stvořený, ale díky skvělému „ fendrovskému“ kanálu Kleen najde uplatnění v celém spektru hudebních žánrů a stylů. Doporučená cena je 33 900 Kč. Krank Revolution+ konstrukčně vychází ze svého staršího předchůdce, a to ze série Revolution 1.
Video k testu je nahrané s použitím bedny Krank Revolution. Bude tedy dobré se v pár řádcích o boxu zmínit. Boxy Krank jsou ve světě hudby neméně známé. Jejich výborné zvukové vlastnosti, nadstandardní velikost a robustní konstrukce včetně „grillu“ z děrovaného plechu, jenž spolehlivě chrání reproduktory, jsou faktory, které je drží na špičce v oboru. Namísto běžně užívané 19mm překližky je na konstrukci použita 22mm masivní fošna z topolu. Použitý materiál tak dává boxu nezaměnitelnou hutnost a odezvu v basech. Ve spojení se čtyřmi reproduktory Eminence Legend V12 (120 W/kus) je tak box vyladěn na celkových 480 W. To mu poskytuje dost rezervy k udržení čistoty a konkrétnosti tónu při maximálních hodnotách gainu a hlasitosti.

Plus
excelentní čistý kanál
osobitý zvuk Krank kanálu
funkce Sweep
kvalita použitých komponentů

Mínus
absence ovladače gainu na čistém kanálu
pro někoho cena

Technické informace
kanály: Kleen, Krank
výkon: 120 W
koncový stupeň: 4 x 6550/KT 88
pre-amp: 4 x 12AX7/ECC 83
efektová smyčka: aktivní, paralelní
výstupní impedance: 4/8/16 Ω; přepínač

Psáno pro: časopis Muzikus 2011/09

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-video/Krank-Revolution~24~srpen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.