Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
najdi uživatele
všichni muži ženy
věk
-
uživatel

Amfolkfest

zájmy: hudba
oblíbená hudba: Od folku až po bigbít, okolo jazzu, etna, wordu...
 
říká o sobě
AMFOLKFEST ANEB 19. ROČNÍK „MALÉHO FESTIVALU NA KONCI SVĚTA“

Malá osada Pulčín opět ožije tradičním folkovým festivalem

AMFOLKFEST
„aneb malý festival na konci světa“

Je mezinárodní festival pro amatérské kapely, písničkáře a hudebníky.
Festival je součástí programu a cílů OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ AMFOLKFEST. Sdružení se zaměřuje na podporu divadla a hudebníků, žánrově se profilujících mimo hlavní proud: dává jim tak možnost ke zviditelnění se i ke konfrontaci s dalšími hudebníky a skupinami.
Partnerem festivalu je již léta obec Francova Lhota, pod kterou osada Pulčín spadá. Budovu bývalé školy i přilehlý areál obec v minulých letech zrekonstruovala, a to právě za účelem pořádání kulturních akcí. Amfolkfest – malý festival na konci světa, je podle vyjádření starostky Francovy Lhoty Kateřiny Trochtové akcí stěžejní a pro tamní kulturní život i turistický ruch přínosnou.

Amfolkfest zahájí ve 12 hodin

V průběhu dne se představí více než třináct amatérský hudebních a divadelních těles nejen z regionu, ale i z dalších míst České republiky, Slovenska a Polska.
Po skončení hlavního koncertu přichází na řadu každoroční country bál, nebo taneční zábava, která trvá až do časných ranních hodin následujícího dne.

Hlavní pořadatelé si vždy zakládají na pestré dramaturgii, avšak k festivalu neodmyslitelně patří i genius loci Pulčínských skal a nádherné krajiny, která tuto malou osadu obklopuje. „Festivalové dění, které počet obyvatel z původních cca 80 lidí mnohdy zpětinásobí, vypadá jako velká zahradní párty.

Festival je přátelský také k rodinám s malými dětmi. Rodinné a mateřské centrum Sluníčko pro ně zajišťuje hlídání a rodiče si tak mohou naplno užít poslech folkové muziky. Stanování je opět možné na romantickém tábořišti u skal, nebo blíže k centru dění na louce u restaurace U Williho.

Původní název festivalu je vlastně zkratkou slov amatérský folkový festival. Muzikanti se možná za profesionály nepovažují, avšak o to více jsou jejich výkony oceňovány potleskem návštěvníků.

Letos přijeďte již na snídani, kdy se budou podávat pravé valašské frgály, kafe do hrnku, medovina do kalíšku, kyselice, špekáčky, to vše za doprovodu příjemné hudby a příjemných lidí. Užijte si poslední červencovou sobotu v příjemné atmosféře Amfolkfestu.

Více informací naleznete na www.amfolkfest.cz
 

20.6.2010

hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie
Uživatel nemá zatím žádné přátele.
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.