Muzikus.cz homepage

ostatníJazz na Hradě i v podhradí

3.6.2005 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky
Koncertem tria  jihoafrického pianisty Abdullah Ibrahima pokračuje v úterý 7. června koncertní řada Jazz na Hradě.  ABDULLAH IBRAHIM, narozený v jihoafrickém Kapském Městě v roce 1934, započal svou kariéru už ve čytřicátých letech minulého století, tehdy ještě ve své vlasti a pod jménem Dollar Brand. Od počátku 60. let žije převážně v USA, spolupracuje nejen s americkými jazzmany a koncertuje prakticky po celém světě. Nepravidelná série Jazz na Hradě, probíhající v různých prostorách Pražského hradu (tentokrát od 20 hodin na terase Jízdárny ), nahradila po nástupu Václava Klause do prezidentské funkce festival Struny podzimu.

Další koncertní série, už jedenáctým rokem probíhající Jazz Meets World, pokračuje ve středu 8. června od osmi v kostele Sv.Václava v Resslově ulici na Praze 2. Čtveřice HUUN-HUUR-TU ze středoasijské Tuvy, pracující s šamanskými postupy, alikvotními zpěvy a tradičními nástroji své vlasti, u nás hrála už několikrát.
Naopak poprvé k nám přijede ve čtvrtek 9. 6. černá Američanka BARBARA HENDRICKS, původně operní mezzosopranistka, dělící od roku 1994 svůj čas mezi klasiku a jazz. Za doprovodu kvarteta švédského saxofonisty a flétnisty Magnuse Lindgrena předznamená zpěvačka letní sérii velkolepě plánovaného festivalu Prague Jazz Open. Hostem koncertu, který ve Dvořákově síni Rudolfina začíná v půl osmé, bude Iva Bittová. Od 23. června do 1. července pak proběhne série koncertů, z nichž bychom rádi upornili přdevším na tria kubánského pianisty Ramóna Valle, francouzského kytaristy Marca Ducreta či italského trumpetisty Paola Fresu. Díky sponzorům festival nabízí velmi sympatické ceny vstupného a také zajímavé domácí soubory, viz zatím skromný festivalový web.

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Jazz-na-Hrade-i-v-podhradi~03~cerven~2005/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.