Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
článek
booklet
Stephan Micus je typický postmodernista. Naučil se hrát na spoustu nástrojů různé etnické provenience a hraje na ně nikoliv tradiční hudbu, ale svou vlastní, do které samosebou ohlasy na...
celý článek

Wanda Dobrovská

 

Komentáře

celkový počet: 1

Harkonnen  Polemika na téma Micusova hudba

     
 
 
&;
Polemika na téma Micusova hudba | Harkonnen | 9.4.2003 |
Pokud Vám recenze slouží pouze k vyjádření nefundovaného osobního názoru na věc, pak je zbytečné číst dál.

V opačném případě - rád se poučím odkud autor článku bere přesvědčení, že je Micus postmodernista. Článek tímto tvrzením začíná, ale ničím je nepodkládá. Přečtete-li si třeba rozhovor na stránce http://mybestlife.com/music/Stephan_Micus_Interview.htm
nebo více emocionální recenzi v češtině http://www.pauza.cz/r-art.asp/id=290, pak zde naleznete fakta protiřečící si s touto recenzí. Přirovnávání Micuse k new age je velmi chabé, uvážíme-li, že Micus první album vydal v roce 1976, kdy byl pojem new-age ještě na houbách. O meditativní funkci umění se Micus vyjadřuje natolik opatrně, že v souvislosti s jeho hudbou o tom nelze mluvit. Micus má mnohem blíže přírodní expresi (to už v recenzi nalezneme), lyrice. Kompozice jeho hudby je založena na spojování životních protikladů, elementů hor a údolí, čistoty sněhu a bohatosti barev.

.... osobně bych uvítal kdyby si autor recenze nejdříve nastudoval blíže interpreta, než napíše z první ruky co ho napadne - zrovna u Micuse mě mrzí zjevná odbytost článku.

S pozdravem a přáním dobře odvedené práce

Harkonnen

P.S. Vynikající link je také k nalezení na adrese: http://www.ecmrecords.com/ecm/artists/15.html

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.