Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
hledat v muzikontaktu
v celém muzikontaktu
distributora značky
v názvu per. akce
muzikontakt

Gentlemen Singers (vokální soubor)

Mánesova 564, 50002, Hradec Králové, ČR
tel.: 776 736 602
 

Vokální soubor GENTLEMEN SINGERS se sídlem v Hradci Králové byl založen v roce 2003 a během své krátké historie se zařadil k nejvýznamnějším českým hudebním uskupením známým a žádaným u nás i v zahraničí. V současné době soubor vystupuje ve složení: Jakub Kubín (kontratenor), Martin Ptáček (tenor), Lukáš Merkl (tenor), Radek Mach (tenor), Aleš Malý (baryton), Martin Struna (baryton), Richard Uhlíř (bas) a Václav Kovář (bas).

Repertoár souboru zahrnuje období od gregoriánského chorálu, až po úpravy moderních populárních melodií, přičemž nejvýznamnější část tvoří vokální tvorba 19. a 20. století, lidové písně z Čech, Moravy, Slovenska a současné skladby často zkomponované nebo upravené přímo pro Gentlemen Singers skladateli, s nimiž soubor úzce spolupracuje (např. Jan Vičar, Jaroslav Krček, Jan Jirásek, Stephen Hatfield či Mark van Platen).

Gentlemen Singers pravidelně hostují na významných festivalech po celé Evropě a natáčí hudební pořady pro rozhlas i televizi. Od svého vzniku v roce 2003 absolvovali více než 300 koncertů ve 14 zemích světa (např. Německo, Francie, Španělsko, Nizozemí, Estonsko, Rusko, Tunisko či USA). Kromě koncertní činnosti Gentlemen Singers ve spolupráci s Filharmonií Hradec Králové pravidelně pořádají abonentní cyklus Komorní večery s Gentlemen Singers, ve kterém se již představily takové soubory jako Ensemble Amarcord (Německo), Banchieri Singers (Maďarsko) či Close Harmony Friends (Slovensko).

Mezi poslední úspěchy Gentlemen Singers patří 2. místo z prestižního soutěžního festivalu Tolosa Choral Contest (2008). Velmi kladně byly ohodnoceny také tři nahrávky souboru s názvy CANTO ERGO SUM (Zpívám, tedy jsem), Gentlemen Singers LIVE a IN EUROPAM NATUS EST (V Evropě narozen jest). Odborná hudební kritika označila Gentlemen Singers za "vokální naději a živou vodu pro českou sborovou scénu".

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.