Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
hledat v muzikontaktu
v celém muzikontaktu
distributora značky
v názvu per. akce
muzikontakt

BARTOŠÍK Zdeněk

tel.: +420/ 606 725 134
 

Narodil se 22. května 1974 v Hustopečích, okr. Břeclav. Hudební vzdělání (obor skladba) získal na Lidové konzervatoři v Ostravě (Ladislav Kajstura), Konzervatoři D. Kardoše v Topolčanech (Pavol Procházka) a na Hudební fakultě AMU v Praze (Ivana Loudová).


Získal druhou cenu v Mezinárodní skladatelské soutěži u příležitosti 100. výročí narození Miloslava Kabeláče a Oliviera Messiaena za skladbu pro sólový klavír Images. Mezi další ocenění patří druhá cena za Pět miniatur pro klavír a třetí cena za Kaligramy (pro komorní soubor) v A tempo Competition 2008.


Jeho skladby premiérovali Komorní filharmonie Pardubice, Jihočeská komorní filharmonie a Moravská filharmonie Olomouc, ze sólistů např. Lenka Kozderková (flétna), Markéta Mazourová (bicí nástroje), Kateřina Málková (varhany), Alena Fryščáková (flétna), Zdeňka Košnarová (klavír), Jan Dušek (klavír), Jan Keller (violoncello), Ondřej Hás (housle).

musicbase.cz

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.