muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
! SOUTĚŽ UKONČENA !
Premiéra dokumentu o Zuzaně Michnové Jsem slavná tak akorát, kino Lucerna (Praha), 28. 8., (5x 2 vstupy)

Zuzana Michnová

Nový český dokumentární film Jsem slavná tak akorát o člence kapely Marsyas Zuzaně Michnové bude mít premiéru ve středu 28. 8.

Režisérka Jitka Němcová se rozhodla dokument natočit, protože je sama velkou obdivovatelkou zpěvačky: „Zuzana pro mě byla v 70. letech prostě zázrak. Chodili jsme na ni do klubů a v té blbé době, co byla, nám to hodně pomáhalo. Zuzana je textařka a skladatelka a dělá nádhernou muziku. Podle mě patří mezi jednu z mála žen, která dělá to, co umí, a tak si myslím, že film bude stát za to.

Očekávaný snímek přiblíží ve vzpomínkách období největší slávy, radosti, ale i sny Zuzany Michnové. Obsahuje rozhovory s řadou známých hudebníků, archivní záběry, životní příběhy jejích souputníků; například Petra Kalandry, který v roce 1995 zemřel a využívá archivní materiály, fotografie a videoklipy. Ve filmu jsou zinscenovány některé zábavné příběhy z jejího života tak, aby vypadaly jako skutečně kdysi natočené. Za kamerou stál jeden z nejuznávanějších českých kameramanů, Diviš Marek, držitel Českého lva za nejlepší kameru za film Štěstí, střih má na starosti Jan Daňhel, v jehož portfoliu nalezneme např. střih filmů Divoké včely, Václav nebo Čtyři slunce a zvuk Radim Hladík, který dělal zvuk např. ve filmech Amerika, Rebelové, Mazaný Filip a další.

Sama Michnová vysvětluje k názvu filmu: „Já bych nechtěla být nikdy slavnější a vím, že takové ty hodně slavné hvězdy říkají, že prostě každý chce být slavný. Jenomže já nechci, aby mě někdo před barákem fotil, když vycházím z branky, aby mě někdo obtěžoval v metru, že chce podpis. Nechci to. Jsem ráda, že mám vyprodané koncerty, a to mi úplně stačí“ , dodává závěrem Michnová.

Další informace k filmu naleznete na: www.michnovafilm.cz.

Jsem slavná tak akorát - premiéra filmu, 28. 8. 13
soutěžte do: 25.08.2013 23:59

otázky:
  1. První stejnojmenné album kapely Marsyas vyšlo v roce:
    • 1980
    • 1978 «« správná
    • 1977

výherci:

Jména výherců této soutěže jsou neveřejná, výherci byli obeznámeni. Děkujeme za pochopení.
pravidla

Soutěže se může zúčastnit registrovaný, resp. přihlášený uživatel portálu pomocí vyplnění soutěžního formuláře, není-li uvedeno jinak (např. pokud soutěž probíhá prostřednictvím e-mailu).
Jedna osoba se každé ze soutěží smí zúčastnit pouze jednou. Z účasti v soutěži jsou vyloučeny osoby, které jsou v pracovním či obdobném vztahu s organizátorem soutěže, a osoby spolupracující na soutěži.
Účastí v soutěži účastníci souhlasí s možným zveřejněním svého jména na portálu Muzikus.cz v případě výhry.

Úplné znění pravidel soutěží a odpovědi na často kladené související otázky naleznete zde.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.