muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
! SOUTĚŽ UKONČENA !
Panova flétna Panex

Panova flétna Panex

Panova flétna Panex

David Heger je výrobcem Panových fléten, fotografem a příležitostným kamaremanem. V dětství hrál sedm let na klarinet ale nezanechalo to na něm vážné následky. Souhrou životních náhod se stal ve svých dvaceti let členem organologické sekce Muzejní a vlastivědné společnosti v Brně a podnikl průzkumnou cestu po varhanách ve vlastech českých. Zanedlouho poté se pustil do výroby první Panovy flétny. Od té doby vzniklo pod jeho rukama několik set těchto hudebních nástrojů.

"Nejdál se má flétna dostala do muzikálu Lví král který se hrál na Broadwayi. Hrál tam na ní flétnista Davie Weiss v orchestru. Z českých muzikantů na ní hraje výborná Sylva Čekalová z folkové skupiny Lístek, Martin Čech, který už dokonce vydal pár alb a občas Jiří Stivín. Ostatně pan Stivín byl jeden z prvních profesionálních muzikantů, kterým jsem dal flétnu vyzkoušet," říká David Heger v rozhovoru pro prosincové vydání časopisu Harmonie.

Právě z dílny Davida Hegera a jeho značky Panex pochází panova flétna PAF 12C s rozsahem dvanácti tónu, o kterou si s námi nyní můžete zasoutěžit. Pár slov o historii nástroje, videoukázky a kompletní nabídku značky Panex najdete na stránkách 1panflute.com.

(v textu jsou použity úryvky z časopisu Harmonie 12/2009)
soutěžte do: 30.06.2010 23:59

otázky:
  1. Jakým způsobem se panovy flétny Panex ladí?
    • posunováním gumových zátek «« správná
    • šroubováním zespodu každého tubusu
    • nedají se ladit

výherci:
  • Miroslav Juhos - Plzeň
pravidla

Soutěže se může zúčastnit registrovaný, resp. přihlášený uživatel portálu pomocí vyplnění soutěžního formuláře, není-li uvedeno jinak (např. pokud soutěž probíhá prostřednictvím e-mailu).
Jedna osoba se každé ze soutěží smí zúčastnit pouze jednou. Z účasti v soutěži jsou vyloučeny osoby, které jsou v pracovním či obdobném vztahu s organizátorem soutěže, a osoby spolupracující na soutěži.
Účastí v soutěži účastníci souhlasí s možným zveřejněním svého jména na portálu Muzikus.cz v případě výhry.

Úplné znění pravidel soutěží a odpovědi na často kladené související otázky naleznete zde.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.