muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
! SOUTĚŽ UKONČENA !
Kytara napříč žánry: Kazuhito Yamashita, 23. 10., HAMU/Amos Lora, 5. 11., Palác Akropolis (1x 2 + 1x 2 vstupy)

Amos Lora

Letošní ročník festivalu Kytara napříč žánry, který již popatnácté uvádí na pódia vybraných českých měst přední domácí i zahraniční hráče na strunné nástroje, právě odstartoval. V naší soutěži můžete získat po dvou volných vstupech na koncerty Amose Lory nebo Kazuhito Yamashity.

Letošní ročník zve na přehlídku různých podob kytarového umění nejen napříč žánry, ale i kontinenty. Vedle hlavní hvězdy, špičkového reprezentanta australsko-americké scény Tommy Emmanuela (16. 11., Praha - Divadlo Hybernia), dvanáctiletého španělského génia Amose Lory (5. 11., Praha - Palác Akropolis) nebo německé kytarové osobnosti Petera Fingera, láká letošní dramaturgie na vystoupení dalších umělců. Patří mezi ně japonské duo Kazuhito Yamashita s dcerou Kanahi (23. 10., Praha - HAMU), zástupci domácí scény - profesor Konzervatoře Pardubice Petr Saidl se známým houslistou Bohuslavem Matouškem (30. 10., Praha - Atrium), bigbítová americká kytaristka Janet Robin (17. 11., Chýně - zasedací síň OÚ), jeden z nejuznávanějších tuzemských kytaristů Norbi Kovács a řada dalších.

Kazuhito Yamashita

Kazuhito Yamashita je japonský klasický kytarista. Jeho technika a umělecké vyjádření jsou velmi oceňovány, ale někdy také považovány za mírně kontroverzní. K dnešnímu dni vydal přes 78 alb obsahujících jak sólové skladby, tak kytarové koncerty, komorní skladby a skladby, na kterých spolupracoval s renomovanými umělci, jakými jsou například James Galway. Mimo sólové koncerty hraje Yamashita i s dalšími umělci, jak v malých seskupeních (dua, tria, ...), tak s komorními soubory a orchestry. Yamashita je plný entusiasmu k vytváření nových skladeb pro kytaru a nedá se mu upřít světové prvenství v počtu kompozic, které složil. Na svém kontě má momentálně více než 60 kompozic. V Praze vystoupí Kazuhito Yamashita se svou druhorozenou patnáctiletou dcerou Kanahi, která již vydala své sólové album v Torině. Koncertovala v Itálii, Irsku, Singapouru, České republice, Koreji a Japonsku a na jejích koncertech bylo možné slyšet část symfonie z Nového světa Antonína Dvořáka, Largo, a její vlastní kompozice.

Amos Lora

Amos Lora se narodil 21. 9. 1999. Na kytaru začal hrát již ve 3 letech pod vedením svého otce a o rok později ho bylo možné slyšet na prvním veřejném koncertě. Od šesti let chodí na hodiny kytary k El Entrimu na umělecké škole El Cano Roto. V 8 letech se Amos setkal s Tomatitem, který v Amosovi rozpoznal talent a začal ho učit flamenco na kytaru. Od roku 2010 chodí také na hodiny k Diego del Moarovi, který hraje velmi důležitou roli v Amosově kariéře. Navíc od roku 2009 chodí Amos na hodiny kytary k dalšímu výbornému kytaristovi, Carlosu de Jacobovi, který ho učí doprovázet zpěváky flamenca. Jeho umělecké vzdělání je navíc doplňováno o prvky cikánské kultury. Kromě flamenca miluje Amos Lora také jazz, který se začal učit sám od sebe. Jeho oblíbenými umělci z oblasti jazzu jsou např. Coltrain, Miles Davies nebo Chick Corea. I když bude Amosu Lorovi teprve 13 let, zahrál si už na mnohých festivalech a koncertech po boku světových umělců. Od konce loňského roku se nejvíce věnuje natáčení své první desky, která bude také premiérou jeho vlastní tvorby.

Festival potrvá až do 17. listopadu a jednotlivé koncerty se uskuteční v Praze, Benešově, Černošicích, Chýni, Dolní Poustevně, Varnsdorfu, Pardubicích a po několika letech také na území Německa.

Vstupenky na koncerty Kytary napříč žánry jsou k dostání přímo v místech konání, nebo v předprodejní síti Ticketportal.

Kytara napříč žánry, různá místa, 14. 10. - 17. 11. 12:
Kazuhito Yamashita, Praha - sál HAMU, 23. 10. 12
Amos Lora, Praha - Palác Akropolis, 5. 11. 12


V poli poznámka uveďte, který z koncertů budete mít v případě výhry zájem navštívit!
soutěžte do: 21.10.2012 23:59

otázky:
 1. Kazuhito Yamashita má spolu se svou manželkou a dětmi skupinu, jak zní její název?
  • Kazuhito Yamashita Family
  • Kazuhito Yamashita Family Bambini
  • Kazuhito Yamashita Family Band
  • Kazuhito Yamashita Family Group
  • Kazuhito Yamashita Family Quintet «« správná
 2. Ve kterém městě se narodil Amos Lora?
  • v Barceloně
  • v Madridu «« správná
  • v Seville
  • ve Valencii
  • v Zaragoze

výherci:

Jména výherců této soutěže jsou neveřejná, výherci byli obeznámeni. Děkujeme za pochopení.
pravidla

Soutěže se může zúčastnit registrovaný, resp. přihlášený uživatel portálu pomocí vyplnění soutěžního formuláře, není-li uvedeno jinak (např. pokud soutěž probíhá prostřednictvím e-mailu).
Jedna osoba se každé ze soutěží smí zúčastnit pouze jednou. Z účasti v soutěži jsou vyloučeny osoby, které jsou v pracovním či obdobném vztahu s organizátorem soutěže, a osoby spolupracující na soutěži.
Účastí v soutěži účastníci souhlasí s možným zveřejněním svého jména na portálu Muzikus.cz v případě výhry.

Úplné znění pravidel soutěží a odpovědi na často kladené související otázky naleznete zde.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.