muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
! SOUTĚŽ UKONČENA !
Duke Ellington Orchestra, 21. 4., Lucerna (2x 2 vstupy)

Duke Ellington Orchestra

Duke Ellington Orchestra

foto: dukeellington.com

Duke Ellington Orchestra je prvotřídním uměleckým tělesem, které interpretuje hudbu Duke Ellingtona, stylotvorného jazzového skladatele a klavíristy. Jazzové melodie tohoto významného orchestru rozezní 21. dubna pražskou Lucernu a o dva dny později pak taky brněnské Semilasso. A právě na první z koncertů teď máte možnost získat volné vstupy.

Edward Kennedy "Duke" Ellington byl americký jazzový skladatel a pianista, jedna z nejdůležitějších postav jazzu 20. století. Byl autorem rozsáhlých suit, symfonických básní, ale také muzikálů, scénické či filmové hudby, přičemž celkově složil na dvě tisícovky skladeb.

V jeho orchestrech se proslavilo mnoho jazzových hudebníků, mnoho z nich dalo tomuto orchestru přednost před svou sólovou kariérou. I když byli sami často velmi pozoruhodní, byl to ale právě Ellington, kdo vtiskl orchestru výsledný tvar a zvuk a učinil z něj tak jeden z nejznámějších jazzových souborů vůbec.

Vstupenky na koncerty jsou k dispozici v síti Ticketpro.

Duke Ellington Orchestra, Praha – Lucerna, 21. 4. 10
soutěžte do: 17.04.2010 23:59

otázky:
 1. Ve kterém roce se narodil Duke Ellington?
  • 1887
  • 1899 «« správná
  • 1921
  • 1946
  • 1974

výherci:

Jména výherců této soutěže jsou neveřejná, výherci byli obeznámeni. Děkujeme za pochopení.
pravidla

Soutěže se může zúčastnit registrovaný, resp. přihlášený uživatel portálu pomocí vyplnění soutěžního formuláře, není-li uvedeno jinak (např. pokud soutěž probíhá prostřednictvím e-mailu).
Jedna osoba se každé ze soutěží smí zúčastnit pouze jednou. Z účasti v soutěži jsou vyloučeny osoby, které jsou v pracovním či obdobném vztahu s organizátorem soutěže, a osoby spolupracující na soutěži.
Účastí v soutěži účastníci souhlasí s možným zveřejněním svého jména na portálu Muzikus.cz v případě výhry.

Úplné znění pravidel soutěží a odpovědi na často kladené související otázky naleznete zde.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.