muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
PR

ostatníRadio Wave

12.11.2007 | Autor: PR | sekce: projekty
Deska týdne
Desku týdne tentokrát strávíme s legendou. Možná by se na první pohled mohlo zdát, že Bob Dylan nemá na Radiu Wave co dělat, že je to příliš zašlý a zaprášený muž, jenže bez něj by hudba dneška vypadala úplně jinak. Do světových kin se navíc zrovna dostává film o Dylanovi, k němuž vychází fenomenální soundtrac, na kterém Dylanovy písně (které upřímně řečeno byly vždy o něco lepší když je hrál někdo jiný) přepracovávají taková jména jako Cat Power, Yeah Yeah Yes a ajko backing band jim k tomu hrají Sonic Youth. Tak a je to. Kruh se uzavírá. Poslouchejte celý týden na Radiu Wave.

Odpolední Session 15:00-16:00
Moderátor: Veronika Mayerová, Martin Mikuláš

12.11.2007: Téma: Horsefeathers City Jib 2007
Host: Bibiana Vrbová (organizátor akce), Richard Skandera (doder)

13.11.2007: Téma: Tranzitdisplay
Host: David Kulhánek, Vít Havránek

14.11.2007: Téma: Teatr Novogo Fronta
Host: Jakub Vedral + herci

15.11.2007: Téma: Normální festival
Host: Paul Nadler

16.11.2007: Téma: Festival 13+
Host: Markéta Lelková + herci

Soutěže
Každý den vám přinášíme soutěže o vstupy na koncerty, divadla nebo filmová představení. Nechybí ani hudební nosiče a filmy na DVD. Najdeme i něco pro sportovce a to jak televizní tak i aktivní.

V Odpolední Session a Ride Zone můžete do 16. listopadu soutěžit o zimní komplet a další oblečení Horsefeathers! Více informací a pravidla na www.wave.cz/soutez

Vstupenky na:
- 50CENT (21.11., T-Mobile Arena)
- Gentleman & Far East Band (Velká Lucerna 21.11.)
- zahájení 10. festivalu francouzského filmu (Světozor, 22.11.)
- animovaný celovečerní film Persepolis režisérky Marjane Satrapové
- Take Control (Abaton, 16.11.)

A navíc:
- DVD Začínáme na snowboardu

PONDĚLÍ 12.11.

Ride Zone (19:00 - 20:00 )
Moderátoři: Lukáš Kosprt, Robin Čumpelík
Téma: Zimní sezona už opravdu klepe na dveře a tak bude naším dalším hostem první borec, který se zabývá zimními extrémními sporty. Jak je u Ride Zonu dobrým zvykem bude to hned ten nejlepší, kterého můžete v ČR potkat. Skicrossaře Tomáše Krause netřeba představovat! Ve druhé polovině proběhne po delší době soutěž, která bude tentokrát spojena s Horsefeathers City Jibem. Čeká na vás luxusní mikina. No a všechny ostatní, které nezahřeje nový kus oblečení ze soutěže určitě potěšíme expedicí do Dubaje na na letní X-Games za jediným profi freestyle BMX riderem Jenny Valentou.

S mikrofonem na točenou (21:00 - 22:00 )
Moderátor: Zuzka a Ivanka
Téma: Quadrugby tedy rugby pro vozíčkáře, kteří mají navíc postiženou nejméně jednu horní končetinu - to je tentokrát téma pořadu S mikrofonem natočenou. Holky se vypravily na trénink pražského quadrugbyového týmu Prague Robots. V rámci natáčení si Zuzka s Ivankou povídali nejen se samotnými hráči, ale i s kapitánem týmu nebo s paní rozhodčí. Vyzkoušely si i jízdu na speciálně upraveném rugby -vozíčku a musely zkonstatovat, že to není žádná legrace. Pokud si zatím neumíte představit, jak se dá hrát rugby na vozíku, nelze než doporučit poslech nadcházejícího dílu S mikrofonem natočenou. Holky a hráči týmu Prague Robots vám mnohé osvětlí.

ÚTERÝ 13.11.

Klystýr (21:00 - 22:00 )
Moderátor: Zuzka a Judy
Téma: Elegantní v lehkosti pohybu, zákeřnější s každým dalším zásahem. Takový je sportovní šerm - jeden z tradičních olympijských sportů. Bojuje se fleretem, kordem nebo šavlí. Do boje nastupují jednotlivci nebo čtyřčlenná družstva. Máte pouhé tři minuty na to, abyste zasáhli svého protivníka. Proč rozhodčí pokřikuje pouze ve francouzštině? V čem tkví úspěch dobrého zásahu? A kam vůbec nejlépe mířit? To vše se dovíte v úterním pořadu Klystýr. Sečné a bodné zbraně s sebou!

Out of Step (23:00 – 00:00)
Moderátor: Banán
Téma: Tentokrát přivítáme v Out of Step velmi zajímavé hosty a to členy americké kapely Akimbo! Parta čtyř punkerů ze Seattlu, vydávající své desky pod hlavičkou kultovního labelu Alternative Tentacles a hrající kravál ve stylu Melvins odehraje v ČR dva koncerty (11.11. v Brně v klubu Yacht a 12.11. v Praze na 007) v rámci svého dalšího evropského turné k nejnovější desce Navigating the Bronze. Jejich interwiev na Radiu Wave bude jediným exklusivním vystoupením kapely v českých médiích a myslím, že bude opravdu velmi zajímavé. Jestli vás zajímá, jak to chodí na nezávislém evropském turné, jaká je politika Akimbo a co mají rádi, nenechte si je ujít! Samozřejmostí bude samozřejmě také další přísun kvalitní hc/punk muziky!

STŘEDA 14.11.

Rentgen ( 17:00 - 18:00 )
Moderátor: Markéta Hýlová
Téma: Před osmnácti lety to v celém Česku vřelo. Pod komunistickým režimem se dost silně otřásla židle a ten to nakonec naštěstí neustál. Zavzpomínáme si proto na čas ideálů z období 17. listopadu 1989. V Pákistánu to pro změnu vře právě teď a my se na události kolem vojenského šéfa země Mušarafa podíváme trochu blíže. A nakonec se vrátíme k nám a do tvrdé současnosti, konkrétně na romskou menšinu a její život v Česku.

Megaherz (18:00 - 20:00 )
Moderátor: michal nanoru a Pavel Turek
Téma: We Love Phones Co? Ne! Seš tam? Haló! Teďs mi nějak vypad, prosimtě teď nemůžu, zavolám ti za chvíli. No a je obsazeno. Megaherz jako zákaznická služba, takže můžeme vám nějak pomoci? Dva příjemní operátoři vyslechnou všechny vaše starosti a fundovaně poradí. A jestli chystáte sebevraždu, berte nás jako linku důvěry.

ČTVRTEK 15.11.

Natural Bridge (18:00 – 20:00)
Moderátor: Václav Havelka
Téma: Tento týden opět s hostem, tentokrát hudebním dezolátem, hlukařem, fajnšmekrem, jedním z kmenových členů kapely Děti Deště a v současnosti i basistou projektu Atlantic Cable Petrem ´Bugrem´ Humpálem. O jeho inspiracích a hudebních propojeních.

PÁTEK 16.11.

Beatcase ( 17:00 - 19:00 )
Moderátoři: Ghonzales a Philip TBC
Téma: Profil DJ Krush - Kromě eklektické mozaiky, rozhovorů a profilů labelů se Beatcase věnuje i profilům vybraných interpretů. Pro premiérový profil ve vysílání 16.11.byl po dlouhé poradě členů Beatcase vybrán japonský DJ Krush, který svou fůzí hip hopu, abstraktu, jazzu, experimentu a world music perfektně zapadá do škatulky Beatcase. Z jeho diskografie, skládající se ze zhruba tuctu desek, bude jistě z čeho vybírat!

SOBOTA 17.11.

Worldwide (12:00 – 14:00), (repríza ve středu 00:00 - 02:00)
Téma: Rozhlasová show Worldwide neustále sleduje a určuje trendy napříč žánry. Nabízí jedinečné djské mixy největších jmen světové hudby, živá vystoupení a přináší pro hudbymilovné publikum kvanta nepostradatelných informací. Mix Gillese Petersona je naprosto luxusním vhledem do aktuálního hudebního dění a zároveň báječnou lázní, která nejenže zjednodušuje orientaci v záplavě nově vycházející hudby, ale upozorňuje na to nejkvalitnější a zároveň královsky baví svým eklekticismem.

Warm Up (19:00 – 20:00)
Téma: Warm Up obstará berlínské duo Scandal DJs. Emma Eclectic a Steve Morell vám ukáží svou představu o ideální berlínské taneční párty. Scandals Djs stojí sice ze labelem Pale Music, ale jejich set vám ukáže, že se rozhodně nenechali svázat jen zvukem, který je často milně popisován jako electroclash. Scandals DJs vás roztančí před záznamem koncertu The Blow.

Stage (20:00 – 21:00)
Moderátor: Tomáš Turek
Téma: The Blow jsou jednou z nejlépe utajených a přitom jednou z nejlepších avantgardních kapel ze Spojených Států. To jak moc je tohle generově vyvážené duo libozvučné se budete moct přesvědčit už zanedlouho, 17. listopadu na stagei Radia Wave, kde uslyšíte záznam jejich koncertu z letošního Austria Festivalu. Očekávejte roztomilou směs elektronického blikání á la Vert a oproti tomu chrastivě akustickou hravost á la Deerhoof. Bavte se.

NEDĚLE 18.11.
Casablanca (11:00 - 12:00)
Moderátor: Pavel Sladký
Téma: Rub i líc Francie (Ničeho nelituji)
Kateřina Benešová strávila více než dva roky ve Francii jako au-pair vychovatelka (stejnou zkušenost má i z jiných zemí světa). Jak se dívá na Francii, ve které zažila i přistěhovalecké bouře na předměstích, bude vyprávět během nedělní cestovatelské a outdoorové Casablanky od 11 dopoledne. K tomu ta nejlepší hudba žabožroutů, bonvivánů a levičáckých odborářů v jednom.

World Music Box ( 19:00 - 20:00 )
Moderátor: Petr Koláček
Téma: Kora je podivný západoafrický 21 strunný nástroj vyrobený z klacku a tykve calabash. Navzdory tomu, že vypadá spíše jako zbraň, je kora plnohodnotný hudební nástroj.
Proč dnešní hudebníci přecházejí od kory či n'goni ke kytarám? Odpověď se pokusíme najít v tomto World Music Boxu.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/projekty/Radio-Wave-/
 

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.