muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
PR

ostatníRadio Hey Ostrava a Brno

8.10.2007 | Autor: PR | sekce: projekty
13.11.:

Někde padá listí, jinde lupeny

Venku už je nepříjemně sychravo, ale posluchače Radia Hey Brno 96,8 a Třebíč 91,8 FM můžeme pěkně rozehřát. Sklizeň akcí a koncertů v rámci rockového podzimu ani zdaleka nekončí a tak tu pro vás máme i tento týden hromadu lupenů na ty nej... akce.

Už od minulého týdne exluzivně rozdáváme lístky na nedělní pražský koncert kanadské legendy – Bryana Adamse. V Sazka Areně to s ním rozpálí i několik šťastlivců, kteří ve správnou chvíli poslouchali Radio Hey a zavolali na 12 600 nebo napsali sms na 777 968 777.

Krom toho se už chystáme i na Vánoce – ale oproti obchodníkům se nesnažíme z lidí něco vytáhnout, tj. peníze, ale naopak jim něco dáváme a nadělujeme, tj. koncerty a pařby. Přesně měsíc před Štědrým dnem to bude nadílka pro všechny milovníky klasického rocku. 4 výborné revivaly 4 legendárních rockových partiček. To je Večer Legend Radia Hey. 24. listopadu – Led Zeppelin, Deep Purple, Pink Floyd a Black Sabbath ve Svatoboji. A naši posluchači můžou být samozřejmě u toho.

A pokud Vám náhodou nekápli do noty tihle muzikanti a raději byste něco tvrdšího, tak si počkejte pár dní. To se na Heyku rozpoutá pravé trashmetalové peklo.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

8.10.:

Rockový podzim se Status Quo
Další čerstvá albová novinka je tu pro posluchače Radia Hey Ostrava a Brno. Britská kapela Status Quo za sebou má už řádku výborných alb a více než 40 let společného hraní. Letošní plod jejich společné práce – nové album In search of the fourth chord dokonce vydali na vlastním labelu. Jejich obliba u fandů rockové muziky je stále veliká a my se nejen této kapele, ale hlavně jejich novému albu, budeme věnovat celý tento týden.

Těšte se na OKO, kde si s námi o ně budete moci zahrát. A v neděli nebude chybět kompletní v Albu týdne s Jardou Slavíčkem.

Šance pro další mladé kapely
Už skoro půl roku dáváme možnost mladým nadějným muzikantům představit se v Rockové Aréně Reality Oskar. A ti nejlepší a nejvíce úspěšní se potom stávají běžnou součástí každodenního vysílání. Toto už se na Radiu Hey Ostrava a Brno povedlo třeba předskokanům Iron Maiden – moravské kapele Gate Crasher, skupina Crab Inc. nebo Sleepwalker. Velké úspěchy v posledních týdnech slavily nahrávky Kaprioly a skupiny Dorian Grey. Tyto dva nové interprety tak od nynějška můžete slýchávat na Radiu Hey Ostrava a Brno.


Highway to Hey – zazimováno!
Pokud patříte k fanouškům pravidelného motorkářského pořadu Radia Hey – Higway to Hey, tak jste možná už zaznamenali jednu důležitou novinku. Rtuť na teploměru stále klesá, krásných dnů na vyjížďky je čím dál tím méně a srazů taky pomálu, takže se jasně ukazuje, že motorkářská sezóna pro letošní rok opět končí. Zazimujeme motorky i Highway to Hey. Od nynějška až do jara si nalaďte Radio Hey vždycky ve čtvrtek ve 13.00 a těšte se na zajímavé povídání o motorkách a o lidech a s lidmi, kteří se kolem nich motají.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

25.9.:

Nechme si to projít hlavou
Každý týden nabízíme posluchačům Radia Hey Ostrava a Brno možnost rozšířit si hudební obzory a sbírku originálních hudebních nosičů. Tento týden se vracíme k úspěšnému poslednímu albu Aleše Brichty se zajímavým názvem – „Nech si to projít hlavou“. A protože máme Aleše rádi a posluchači Radia Hey Ostrava a Brno jsou zvědaví na to, jak se mu daří a jak probíhalo natáčení a následné promo této desky, tak ho celý týden zpovídáme. Dozvíte se věci více i méně známé, něco málo ze zákulisí hudebního businessu i pár osobních pohledů na věc.

Vulgarity do vysílání nepatří...
...ale téhle se prostě nevyhneme. Nedělní hudební speciál Album týdne tentokrát věnujeme desce, která se na pultech objevila před začátkem prázdnin. A budeme muset být vulgární. Nejlepší skupina ze škatulky stoner-rock, Queens of the Stone Age, totiž nazvala svoji novinku „Era Vulgaris“. Společně s Vaškem Tesařem si ji mohou všichni vychutnat v neděli v noci na vlnách Radia Hey Ostrava a Brno.

Velké překvapení
Už v pondělí 1. října odhalíme jednu novinku, i když ne tak úplně, ve vysílání Radia Hey Ostrava a Brno. Víc se dozvíte až odhalíme odpověď na otázku: Kolik vlastně váží poctivý rock? ...

Stejně jako každý týden i tentokrát dostaneme do studia poctivé motorkáře v Highway to Hey (út a čt, od 13:00), nezapomeneme na fandy mladých kapel z české a moravské hudební scény ve Fajn Rock Music (st, od 20:00) a Rockové Aréně Reality Oskar (so, od 19:00) a na své si přijdou i příznivci nejtvrdších hudebních žánrů – Metalhey naladíte na Radiu Hey ve čtvrtek večer.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

17.9.:

Babí léto a Rockový podzim
Klubová sezóna se rozjela ve velkém stylu a ve vysílání Radia Hey Ostrava a Brno nezapomínáme pozvat poctivé rockery na ty nejlepší akce, které se konají nejen pod střechou, ale i na poslední „open-air“ festivaly a srazy. Už teď se můžete těšit na několik světových jmen, na které si můžete spolu s Radiem Hey do konce roku zajet.


Fotbalová horečka
S podzimem se rozjela fotbalová sezóna, fotbal se probírá všude a na Radiu Hey Ostrava a Brno si příští týden můžete ověřit, jak jste na tom se znalostí nejoblíbenější českého sportu. Probereme fotbalovou historii, podíváme se za nejlepšími hráči a nezapomeneme ani na nejvýznamnější vítězství. Otázky o českém fotbalu a hlavně o fotbalistech potom budou každý den padat na hlavy a do uší všech poctivých rockerů a fanoušků tohoto sportu. Každý den si od nás mohou posluchači odnést novinkovou publikaci „Králové Fotbalu“ od známého sportovního novináře Zdeňka Pavlise.

Nezapomeneme ani na tradiční Oko a hrát se tentokrát na vlnách Radia Hey Ostrava a Brno bude o výběrové CD našeho pravidelného středečního speciálu – Fajn Rock Music. Petr Kůsa, duchovní otec FRM, nám prozradí jaké byly začátky, podíváme se do zákulisí a společně také poodhalíme budoucnost tohoto pořadu věnovaného české rockové hudební scéně.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

6.9.:

Rockový podzim v plném proudu!
Ty nejlepší koncerty klubové sezóny servírujeme každý den v rámci Rockového podzimu. Jedním z prvních je koncert americké hardcoreové legendy Sick Of It All v polovině tohoto týdne v Ostravě. Další výborné akce pro posluchače Radia Hey Ostrava a Brno chystáme na další období a jeden bude lepší než druhý. Světové hvězdy i nadějné domácí kapely, Rockový podzim na nic a na nikoho nezapomene!

Návrat australských legend
Když se před víc než dekádou rozpadla jedna z tehdy nejpopulárnějších australských kapel, tak si nikdo nemyslel, že se Crowded House ještě někdy dají dohromady. To se ale stalo a letos nejen že našli nového bubeníka, ale taky vystoupili na několika akcích a natočili a vydali své album Time on Earth.

Právě tomu se budeme celý tento týden věnovat ve vysílání Radia Hey Ostrava a Brno. Každý den jedno CD rozdáme a v neděli si budeme moct tuto nahrávku vychutnat společně v Albu týdne.

Chystáme novinky...
S novým školním rokem také chystáme několik novinek ve vysílání Radia Hey Ostrava a Brno. Ještě pár dní a poodhalíme našim posluchačům i toto tajemství.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

3.9.:

Rockové léto končí, ať žije Rockový podzim!
On-Air fest je za námi, rockové léto skončilo, ale to neznamená, že se rozloučíme s koncerty a akcemi všeho druhu pod širým nebem.

Rockový podzim přinese posluchačům Radia Hey Ostrava a Brno pravidelný přísun informací o hudebních festivalech, motosrazech a dalších akcích pod širým nebem a nezapomene ani na koncerty v pomalu začínající klubové sezóně. Nezapomínáme ani na nové desky, pravidelné informace ze světa poctivého rocku v podobě Rockových novin a Rockového kalendáře, dění ve světě nejen motoristického, ale i automobilového sportu a na všechno, co je posluchačům Radia Hey blízké a milé.

Bezejmenní Korn
Pravidelně představujeme posluchačům Radia Hey Ostrava a Brno hudební novinky a od pondělí tomu nebude jinak. Očekávané album americké kapely Korn vyšlo před několika málo dny a my se mu budeme celý tento týden pečlivě věnovat. Každý den uslyšíte nahrávky z nepojmenované desky, každý den si jeden z posluchačů tuto nahrávku odnese, podíváme se společně podrobněji na to, co se aktuálně v kapele děje a jak probíhalo samotné natáčení a všichni si potom budou moct Korn vychutnat v rámci nedělního Alba týdne.

Zajímaví hosté v Highway to Hey
Minulé úterý to byl cestovatel Jarda Šíma, koho mohli slyšet posluchači Radia Hey v pořadu Highway to Hey a ve čtvrtek nás potom navštívila skutečná legenda mezi motocyklovými závodníky. 6ti násobný vítěz Mistrovství světa silničních motocyklů, 6ti násobný vítěz slavného Isle of Wight Tourist Trophy, držitel mnoha rekordů a člověk, kterého ctí všichni bývalý i současní šampióni tohoto sportu. Svoji návštěvou nás poctil Jim Redman, který v šedesátých letech úspěšně reprezentoval závodní tým značky Honda.

Další hosté tohoto motorkářského pořadu budou jistě neméně zajímavý nejen pro fanoušky motorek, ale pro všechny posluchače Radia Hey.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

27.8.:

On-Air Fest už tento týden
V sobotu pozveme posluchače Radia Hey Ostrava a Brno na největší událost letošní hudební sezony. Kapely jako Uriah Heep s Kenem Hensleym, Faith No More nebo Dire Straits se sejdou na jednom pódiu Radia Hey spolu s dalšími rockovými legendami a našim posluchačům nabídnou jedinečný hudební zážitek.

Každý den odkrýváme ve vysílání další podrobnosti o akci samotné a nejen naši fanoušci, ale ani my se už nemůžeme dočkat sobotního odpoledne, kdy vše vypukne.

Svoboda v sametovém hávu
Často se říká, že v kapele Velvet Revolver se sešlo to nejlepší z legendárních Guns´N´Roses a ještě něco navíc. Druhé a očekávané album této superskupiny vyšlo letos v létě a my ho našim posluchačům nabídneme na vlnách Radia Hey Ostrava a Brno. Celý týden s námi můžete trošku hazardovat, zahrát si s námi „Oko“ a rozšířit si diskografii o novinku Libertad.

Albu se budeme celý týden podrobněji věnovat a ti, kteří si jej od nás neodnesou v originálním balení, si ho budou moci užít v neděli po půlnoci v Albu týdne. Od pondělí až do neděle tedy budeme vychutnávat svobodu konce rockového léta s albem Libertad od Velvet Revolver.

Kolem světa na dvou kolech
I když už se léto chýlí ke konci, motorkářská sezóna ještě zdaleka nekončí. I toto úterý přivítáme v Highway to Hey spolu s redaktory Českých motocyklových novin jednoho zajímavého hosta.

Jaroslav Šíma je motorkář a cestovatel, který nedávno absolvoval cestu na největší evropský motosraz v portugalském Faru. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, on si ovšem zvolil za svůj dopravní prostředek motocykl New Pionýr. A urazit několik tisíc kilometrů na takovémto stroji, to už s sebou nese spoustu zajímavých historek a povídání. Několikrát jsme se spojili telefonicky už během jeho zhruba měsíčního putování a teď přijal pozvání do studia, aby se o svoje zážitky podělil i s posluchače Highway to Hey na vlnách Radia Hey Ostrava a Brno.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

20.8.: Posledních několik týdnů prázdnin je před námi, ale to neznamená, že bychom na Radiu Hey Ostrava a Brno nějak polevovali v informačním servisu Rockového Léta. Akcí, které se konají pod širým nebem, je stále dost a my o nich každý den podáváme ty nejaktuálnější zprávy.

Chystáme se na hudební událost sezóny
Už jen velmi krátká doba nás dělí od dalšího ročníku On-Air Festu. Hudební akce, která nemá nejenom v České Republice, ale i ve střední Evropě obdoby.

Už 1. září se na našem pódiu představí ty největší hvězdy rockového nebe. A mezi nimi i ty, které si už nikdy společně zahrát nechtěli. Zatím dolaďujeme poslední detaily a zajišťujeme všechny potřebné záležitosti pro uspořádání této akce.

Jen jedno ujištění pro všechny, co se už nemůžou dočkat: Nebojte se, dostane se na všechny! Jediné, co potřebujete na poslední prázdninový víkend, je 12 hodin volna, které naplníte poctivým rockem.

Všechny potřebné informace včas odhalíme ve vysílání Radia Hey Ostrava a Brno a taky na webu www.radiohey.cz.

Další česká legenda
V rámci Srpna Měsíce českých bigbítových legend se budeme od pondělí věnovat osobnosti, která nejspíš neměla a nemá na české hudební scéně obdoby. DVD s tím nejlepším z tvorby „prokletého básníka“ Petra Nováka – Klaunova zpověď bude středem zájmu ve vysílání Radia Hey Ostrava a Brno celý týden. Zahrajte si s námi Oko a může být vaše!

Poslední na řadě v Srpnu Českých Bigbítových Legend potom bude brněnská prog rocková legenda Progres 2.

Život v jedné stopě
Celou sezónu mohou příznivci moto sportu každé úterý a čtvrtek, vždy po 13té hodině, naladit náš motorkářský speciál Higway To Hey. Společně s Ondřejem Hrůzou, redaktorem nejčtenějšího moto týdeníku – Českých motocyklových novin, nahlížíme do všech oblastí, které jsou zajímavé nejen pro motorkáře, ale i pro všechny ostatní, kdo ladí Radio Hey Ostrava a Brno.

Motosrazy, přestavby, závody, vybavení, cestování, zajímavé výlety, technické vychytávky a v tomto týdnu taky nejdůležitější akce české motocyklové sezony. Grand Prix – Velká cena ČR silničních motocyklů – má v Brně pravidelně vyhrazen jeden srpnový víkend a na Radiu Hey jí bude věnována v tomto týdnu hodina v Highway To Hey.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

14.8.: Radio Hey v tomto týdnu přivítá opravdovou hvězdu světa motosportu. Mladý závodník, který po několika desítkách let stanul jako teprve druhý Čech na prvním místě jednoho ze závodů série MS silničních motocyklů.

Lukáš Pešek v Highway to Hey

Pravidelný pořad věnovaný motorkám, motorkářům a všemu kolem motosportu je celý tento týden věnován nejsledovanějšímu závodu silničních motocyklů – Grand Prix České Republiky. Na Masarykově okruhu v Brně se po boku nejlepších světových závodníků postaví i několik našich zástupců a jedním z nich bude i ten nejlepší z nich – Lukáš Pešek.

Lukáš nám přislíbil návštěvu ve čtvrtečním Highway to Hey a bavit se s ním na vlnách Radia Hey Ostrava a Brno samozřejmě budeme o závodění, motorkách i o jeho cílech a plánech do budoucna.

Stále se rozšiřující posluchačská základna z řad motorkářů amatérů i profesionálů, ale i lidí, kterým se motorky prostě líbí, se může těšit na bezesporu nejvýraznější českou postavu na světových okruzích. Prostor dáme určitě i posluchačským dotazům.

Radio Hey mohou naladit nejen ostravští a brněnští posluchači, ale i fandové z celého světa prostřednictvím www.radiohey.cz


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

5.8.: Dvě hlavní události se budou tento týden probírat ve vysílání Radia Hey Ostrava a Brno. Posluchači se dozví víc o druhém ročníku ON AIR FESTU a společně s dalším raritním hudebním nosičem bude pokračovat SRPEN ČESKÝCH BIGBÍTOVÝCH LEGEND NA RÁDIU HEY.

Největší hudební událost konce prázdnin
Letos se nám podařil opravdu husarský kousek. Pro naše posluchače a fanoušky rockové muziky jsme nachystali další ročník On-Air Festu. Na jednom pódiu společně vystoupí největší hvězdy hudební scény let minulých. A mezi nimi i ty, které si už nikdy společně zahrát nechtěli. Zatím dolaďujeme poslední detaily a zajišťujeme všechny potřebné záležitosti pro uspořádání této akce.

Už teď je ale pevně dáno datum konání - už 1. září si spolu s námi můžete vychutnat hudební zážitek sezóny.

Všechny potřebné informace včas odhalíme ve vysílání Radia Hey Ostrava a Brno a taky na webu www.radiohey.cz.

Další česká legenda
V rámci Srpna Měsíce bigbítových legend se budeme od pondělí věnovat osobnosti, která toho na české hudební scéně hodně zanechala. Jiří Schelinger na reprezentativním DVD Holubí Dům bude středem zájmu ve vysílání Radia Hey Ostrava a Brno celý týden.

Další na řadě v Srpnu Českých Bigbítových Legend potom bude Petr Novák a brněnská prog rocková legenda Progres 2.

Rockové léto a další festivaly
Pravidelně sledujeme a přinášíme aktuální informace o těch nejzajímavějších festivalech a letních akcích a tento týden se budeme věnovat hned několika.

Ty nejlepší české kapely budou hlavním tahákem jihlavského festivalu Czech Rock Block. Nejen vstupenky na něj, ale i kompilační CD a reklamní předměty – tím vším uděláme radost několika rockerům.

Pro ty, které zajímají hlavně tvrdší žánry muziky, se chystá 12. ročník festivalu extrémních hudebních směrů – Brutal Assault. Tentokrát se celá akce bude konat ve výjimečném prostoru vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře. My budeme samozřejmě u toho a tak se můžete těšit na čerstvé informace přímo z místa.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

29.7.: Rockové léto se láme do svojí druhé poloviny. Pro posluchače Radia Hey Ostrava a Brno to znamená návrat ke kořenům a základům české bigbítové scény – začíná SRPEN ČESKÝCH BIGBÍTOVÝCH LEGEND NA RÁDIU HEY.

Rockové Legendy v českém vydání
Každý týden nabídneme našim posluchačům pohled na jednu z legend české hudební scény. Na hudebníky, kteří už nejsou v centru pozornosti médií a ve všech případech jim česká hudební scéna dluží obdiv a vděk za to, co pro ni udělali.

Příští týden začneme s kapelou Precedens. Projekt 2 silných osobností - Bára Basiková / Martin Němec – rozvířili na konci 80. let český bigbítový rybníček třemi výraznými alby. Doba Ledová, Věž z Písku a Pompeje jsou desky, které v letošním roce vyšly poprvé i na CD a právě tyto raritní nahrávky budeme našim posluchačům od pondělí rozdávat.

Na vlnách Radia Hey Ostrava a Brno si tak mohou všichni milovníci té nejkvalitnější české rockové hudby zavzpomínat na doby dávno minulé. Precedens budeme nejen rozdávat, ale i hrát a hlavně vytáhneme na světlo některé méně známé skutečnosti o této kapele.

Další na řadě v Srpnu Českých Bigbítových Legend potom budou pánové Schelinger a Novák a legenda moravského rocku Progres.

Rockové léto a další festivaly
Od června sledujeme festivalové dění na Moravě a v Čechách a posluchači Radia Hey si od nás pravidelně odnáší lístky na ty nejlepší akce. Stejně to bude i v tomto týdnu.

Ty nejlepší české kapely budou hlavním tahákem jihlavského festivalu Czech Rock Block. Nejen vstupenky na něj, ale i kompilační CD a reklamní předměty – tím vším uděláme radost několika rockerům.

Pro ty, které zajímají hlavně tvrdší žánry muziky potom exkluzivně přinášíme vstupenky na již 12. ročník festivalu extrémních hudebních směrů – Brutal Assault. Tentokrát se celá akce bude konat ve výjimečném prostoru vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře. My budeme samozřejmě u toho a tak se můžete těšit na čerstvé informace přímo z místa.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

4.7.: Společně se začátkem prázdnin jsme pro posluchače Radia Hey Ostrava a Brno přichystali několik novinek ve vysílání. Rockové léto pokračuje a abychom ještě posilnili atmosféru letních večerů, obzvlášť těch víkendových, tak jsme nachystali dva dárky pro naše posluchače.

Sobotní rockotéka to k létu neodmyslitelně patří. Možná ale nechcete vyrážet nikam ven, prostě si jen chcete sednout s kamarády na zahrádku a udělat si takovouhle rockotéku doma. Každou sobotu večer Vám Radio Hey tohle přání splní – od 8mi večer až do půlnoci pro Vás budou moderátoři Radia Hey střídavě chystat poctivou Rockotéku Radia Hey. Stačí jen zesílit rádio a můžete být u toho. Ty nejlepší songy, klasika i novinky, ploužáky i pořádná palba.

Nedělní večery budou pro změnu ódou pro uši a duše zastánců metalu. Ve všech jeho podobách ho bude každou neděli od 8mi servírovat Radim Koziel. Napřed repríza čtvrtečního metalového speciálu Metalhey a potom až do půlnoci jen to nej... žánru metal.

Novinkou rozhodně nejsou nová alba, která každý týden rozdáváme posluchačům Radia Hey Ostrava a Brno. Od pondělí to budou zbrusu noví němečtí Scorpions – koncepční album Humanity – Hour 1 čeká na všechny, kdo budou mít odvahu a zahrají si s námi o ně „oko“.

Pěkný začátek prázdnin všem rockerům, těm poctivým zvlášť!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

15.6.: Červen se přehoupnul do druhé poloviny, ale pro Rockové Léto Radia Hey to znamená jenom začátek. První opravdu velké akce jsou už za námi a další nás čekají.

Jedna se třeba odehraje 25. června v pražské T-Mobile aréně. Fanoušci kapely Black Sabbath a její éry se zpěvákem Ronniem Jamesem Diem si přijdou na své. A jen o den později zahraje také v Praze Ozzy Osbourne osobně. Zkrátka a dobře, taková zajímavá náhoda. My jí využijeme a pošleme naše posluchače na první ze dvou jmenovaných koncertů. Celý příští týden si můžou odvážlivci z řad posluchačů Radia Hey Ostrava a Brno zahrát OKO, dovolat se jako dvacátí první a jet s námi na koncert Heaven and Hell.

Znovu se blíží narozeniny Radia Hey a tradicí se stala jejich oslava společně s našimi věrnými posluchači na některém z letních festivalů. Letos jsme pro posluchače z jižní Moravy zvolili akci, která se nese ve znamení výborného, klasického a poctivého českého bigbítu. Festival Slunce Radia Hey se uskuteční 29. června na brněnské Riviéře a naše pozvání přijali Blue Effect, Olda Veselý, Progres, Futurum, trošku netradičně i Fleret, řádit na pódiu budou taky Horkýže Slíže a bude toho mnohem víc.

Na severní Moravě si potom společně můžeme užít narozeninových oslav na Hey Animal Festu, 21. července v Karviné. Na něm budeme slavit pro změnu s kapelami jako Doga, Jaksi Taksi, Dark Gamballe a ještě desítkou dalších.

Pokračuje Rockové Léto Radia Hey a s ním i akce, na kterých se s námi, s lidmi z Radia Hey, můžete potkávat. Ať už to bude mezinárodní motosraz MC Vampires u Znojma, koncert Heaven and Hell v Praze nebo festivaly jako Stařeč, Život na Zámku nebo Filmale v Novém Jičíně. Těšíme se na Vás!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

25.5.: Iron Maiden mánie vrcholí. Už v úterý rozdáme poslední lupeny a potom už se budeme společně s kapelou Gate Crasher, která bude mít tu čest ujmout se role předskokana, těšit na středu 6. června, kdy se na Bazalech rozezní heavy metal v podání „Železné Panny“.

Koncert Iron Maiden se stane symbolickým otevřením Rockového Léta Radia Hey. To na vlnách Radia Hey Ostrava a Brno začíná už v pátek 1. června. Informace a pozvánky na festivaly, koncerty pod širým nebem, motorkářské srazy, sportovní a další akce budou pravidelnou náplní Rockového Léta Radia Hey a posluchači Radia Hey budou mít možnost na nejlepší z těchto akcí získat i vstupenky.

Už v červnu se rozpoutá první sklizeň lístků. A začneme opravdu velkolepě – lupeny na asi nejlépe obsazený festival střední Evropy, na kterém společně zahrají třeba Smashing Pumpkins, Pearl Jam a Marilyn Manson. Rakouský Novarock se koná jen kousek pod jihomoravskými hranicemi a takovouto nabídku pro nás opravdu zatím žádná domácí akce nepřichystala.

Kapela Gate Crasher nás ale čeká nejen na Bazalech, ale taky celý příští týden v éteru Radia Hey Ostrava a Brno. Aktuální album Chocolate Rabbit budeme rozdávat a taky z něj budeme hrát.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

18.5.: Zajímavé novinky se nám donesly ze stáje Iron Maiden. Rozhodnutí, která kapela z trojice Witch Hammer – Gate Crasher – Rimortis si nakonec 6. června na ostravských Bazalech zahraje, zatím nepadlo, ale máme odškodnění pro čekající kapely i pro posluchače Radia Hey Ostrava a Brno, kteří se do hledání aktivně zapojili.

Vybraná kapela bude hrát přímo před vystoupením samotných heavy metalových legend! A sama potom bude mít předkapelu v podobě Lauren Harrisové, dcery basáka a jednoho ze zakladatelů „Železná panny“ Stevea Harrise.

Je to skutečně jedinečná šance pro mladou českou kapelu se prezentovat před desetitisícovým davem fanoušků z celé střední Evropy.

S Iron Maiden souvisí i další šílenství, které se rozpoutalo v éteru Radia Hey Ostrava a Brno. Skutečné Iron Maiden Mánii teď propadají všichni skalní fandové – snaží se rozpoznat, z jakého hitu Ironů jsme vystřihli a lehce zkreslili ukázky, které slýchají každý den na Radiu Hey. První posluchači už prokázali svoje znalosti a mohli si tak odnést lupeny na červnový koncert.

Takže ... UP THE IRONS!!!!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

11.5.: Stále netrpělivě čekáme na rozhodnutí členů a managementu Iron Maiden, která ze tří kapel (Gate Crasher, Rimortis, Witch Hammer) se stane předskokanem na ostravském koncertu. Napětí stoupá, nervozita vrcholí! Nejen průběžné informace o hledání předkapely, ale i velmi zajímavé vzpomínky starých rockových pardálů na jejich zážitky z koncertů „Železné panny“, najdete na www.metalhey.com.

Lístky na koncerty Kabátů v Ostravě i v Brně jsou rozdány a teď už se vrhneme na vrchol letošní hudební sezony. Od pondělka po dobu dvou týdnů budeme zkoušet znalosti posluchačů Radia Hey Ostrava a Brno, budeme testovat, jak dobře znají muziku svých oblíbenců. Každý den krátká a zapeklitá ukázka ze známého songu Iron Maiden a bude na opravdových fanoušcích, aby poznaly, o kterou nahrávku se jedná. Její název potom pošlou na číslo 900 90 09 (sms formát RadioHey Ironmaiden název skladby) a budou čekat, jestli se právě na ně usměje štěstí a dostanou od nás dva lístky na tento výjimečný koncert.

Ale ne všem se chce čekat na začátek června a ne každý je skalním fanouškem heavy metalu. Pro příznivce mistrovské kytarové hry jsou na Radiu Hey Ostrava a Brno přichystány vstupenky na koncert kytarového mága Paula Gilberta. Ten se odehraje v Praze už 21. května a tucet šťastlivců si bude moct vychutnat hru mistra, který se po hraní v kapelách Racer X nebo Mr. Big přidal k projektu G3 legendárního Joe Satrianiho.

Sezona letních festivalů a akcí pod širým nebem se pomalu rozbíhá – sklizeň lístků na ně začíná na Radiu Hey Ostrava a Brno už tento týden a hned tak rozhodně neskončí!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

30.4.: - Nejúspěšnější česká kapela současnosti vyráží na turné a pro posluchače Radia Hey Ostrava a Brno to znamená, že budou mít šanci si zapařit na Corridě. Řeč je samozřejmě o kapele Kabát a jejich turné, které se zastaví jak v Ostravě, tak v Brně. Celý tento týden budeme rozdávat lupeny na jedinečnou hudební show.

Dva konkrétní dny – totiž středa a pátek – budou ve vysílání Radia Hey Ostrava a Brno obzvlášť důležité. Především pro kapely, které bojují o své místo před Iron Maiden, bude určitě středa tím datem, které si zatrhli v kalendáři.

2. května ve 24:00 hodin bude uzavřeno hlasování o nejlepší kapely pro pozici předskokanů Iron Maiden na jejich červnovém koncertě v Ostravě.

Členové kapely Iron Maiden po celou dobu pečlivě sledují vývoj situace a rozhodli se do výběru předskokanů aktivně zapojit. Iron Maiden i přes svoji velkou časovou vytíženost se sejdou nad nahrávkami nejlepších tří kapel a sami si vyberou jednu, která si spolu s nimi zahraje na jednom pódiu. Pro nás je to samozřejmě obrovská čest, že se skupina světového formátu takto intenzivně zajímá o dění na Radiu Hey Ostrava a Brno.

Na sobotu 5. května se ale těší nejen mladé kapely, ale také posluchači Radia Hey Ostrava a Brno, kteří dlouho volali po hitparádě a po nových nahrávkách z domácí produkce. Rocková aréna Reality Oskar jim jejich přání splní. Od této soboty každý týden premiérově v 19 hodin a v repríze potom vždy ve středu od 21ti se otevřou brány Rockové arény Reality Oskar. Už teď mohou fanoušci a posluchači hlasovat a poslechnout si první nasazenou desítku na www.rockovaarena.cz.

Kdo má ale chuť na živou muziku a je fandou pořadu Metalhey, ten by si neměl nechat ujít už páté vydání tohoto metalového speciálu na živo – Metalhey Live Vol. 5. Tentokrát v sobotu 5. května v Babicích u Rosic na jihu Moravy přivítá Radim Koziel kapely Vidock, Bad Face, Second End a další. Podrobnosti na www.metalhey.com .

Týden to bude skutečně nabitý a taková bude i celá nastávající letní sezona na Radiu Hey Ostrava a Brno.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

23.4.: - Mladá česká i ověřená zahraniční scéna bude tento týden na programu Radia Hey Ostrava a Brno.

Úspěšná a téměř čistě dámská kapela Gaia Mesiah vydala nové album. A právě o Alpha Female to také celý týden bude. Deska, kterou produkoval Jaz Coleman z Killing Joke, bude připravena pro všechny, kteří si trošku zariskují a zahrají si spolu s moderátory Radia Hey „Oko“. Pravidla jsou jednoduchá – ten, kdo se dovolá jako dvacátý první, si odnáší CDčko.
A komu se dovolat nepodaří, tak si může celou desku vychutnat v neděli po 22té v rámci Alba týdne.

Pro fandy klasického heavy metalu nabízí příští týden jednu akci, na které by pravověrní posluchači Radia Hey neměli chybět. Koncert britských Saxon a nově obsazených Masterplan se odehraje ve Zlíně a několik šťastlivců z řad posluchačů Radia Hey Ostrava a Brno si na něj zajede úplně zadarmo!

Aby toho náhodou nebylo málo, tak si ještě může jeden z rockových pardálů odnést předplatné časopisu pro hudební fajnšmekry – Muzikus.

V pondělním Rock Café (od 20:00) se bude probírat zajímavý projekt. V Brně se v pátek sejdou tři mladí a talentovaní kytaristé – Ashok (Root, Equirhodont), Derias (Myst), Jiří Kučerovský (Anime, Forgotten Silence) a předvedou show ve stylu G3. Martin Kudlička, Petr Gracias a jejich hosté si budou povídat o kytaristech mladých i zkušených, českých i zahraničních.

Nebudou chybět ani další hudební speciály, které naladíte jak na vlnách Radia Hey Ostrava a Brno tak na internetových stránkách www.radiohey.cz – v úterý Rocková dílna, ve středu Fajn Rock Music, ve čtvrtek Metalhey a v pátek nakonec Blůzoviště.

Dál pokračuje hlasování posluchačů, kteří vybírají předskokany Iron Maiden. Každý den sčítáme několik stovek hlasů a jsme rádi, že se ukázalo, že rockové bandy, které vybrala odborná porota, mají skutečně širokou fanouškovskou základnu. Kdo nakonec na Bazalech zahraje, to se uvidí až na začátku května. Do té doby mají všichni posluchači šanci seznámit se s 15ti nahrávkami a jejich tvůrci a rozhodnout se komu svůj hlas pošlou.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - > > >

16.4.: - Krásné počasí zahajuje i tento týden a to znamená, že si mnozí pravidelní posluchači motorkářského speciálu Radia Hey – HIGHWAY TO HEY mohou v kalendáři poznamenat slova: začátek motorkářské sezony. Kromě vyjížděk a srazů to ale také znamená návrat Highway To Hey do zaběhlých kolejí – opět 2x týdně, vždy v úterý a čtvrtek po 13té hodině vše, co se týká života v jedné stopě.

I teno týden je pro posluchače Radia Hey Ostrava a Brno nachystán jeden hudební dárek. V reedici vyšlo výborné album legendy moravského bigbítu Progres 2 – Třetí Kniha džunglí. Pánové Pelc, Morávek, Dragoun a Kluka budou hosty Radia Hey celý týden a posluchači si budou moct vychutnat staré dobré bigbítové pecky.

Dál pokračuje hlasování posluchačů, kteří vybírají předskokany Iron Maiden. Každý den sčítáme několik stovek hlasů a jsme rádi, že se ukázalo, že rockové bandy, které vybrala odborná porota, mají skutečně širokou fanouškovskou základnu. Kdo nakonec na Bazalech zahraje, to se uvidí až na začátku května. Do té doby mají všichni posluchači šanci seznámit se s 15ti nahrávkami a jejich tvůrci a rozhodnout se komu svůj hlas pošlou.

Blíží se další zajímavé koncerty a už od příštího týdne budou ve vysílání Radia Hey Ostrava a Brno k mání lupeny pro všechny posluchače, kteří mají rádi muziku britských Saxon a německých Masterplan v nové sestavě.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/projekty/Radio-Hey-Ostrava-a-Brno/
 

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.