muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Poetic Filharmony

jazzrock, (Hlavní město Praha)
URL:
web: oficiální stránky facebook youtube myspace bandzone
 

sestava
Roman Hampacher – kytara (*1974) má za sebou dlouholeté angažmá v různých souborech (Dobrohošť, Irish Dew, Lykathea Aflame etc.). Po pražském koncertě Scotta Hendersona ze slovutných Tribal Tech v roce 2004 hledá na inzerát muzikanty stejné krevní skupiny a vznikají Poetic Filharmony. Roman je firemním hráčem značky Hughes&Kettner a dlouholetým kytarovým učitelem. Sám absolvoval kytarové kurzy u Marka Šimůnka či jazzového kytaristy Zdeňka Fišera.

Roman Džačár – baskytara (*1982) je původem ze Slovenska, kde také posbíral své první hudební zkušenosti. Od roku 2004 žije trvale v Praze. Kromě Poetic Filharmony hraje rovněž v triphopově laděných Lealoo, s nimiž v roce 2009 vydal úspěšnou desku Period. Participuje i v dalších hudebních uskupeních a projektech. Kromě hudby se Roman zajímá také o grafiku, design a video art.

Jan Červenka – bicí (*1983) je žádaným bubeníkem na pražské jazzové scéně. Pochází z Roudnice nad Labem, kde začínal v tamním big bandu. Navštěvoval soukromé hodiny u profesora Bohuslava Macha z Vojenské konzervatoře Roudnice. Studiově spolupracoval například s osobitým skladatelem Vladimírem Franzem. Na pódiu už si stihnul zahrát s Alanem Vitoušem, Jirkou Hrubešem, Slávkem Jandou, Borisem Urbánkem a dalšími. Kromě Poetic Filharmony působí také v současném kvartetu první dámy českého jazzu Jany Koubkové. Je firemním hráčem paliček Balbex a podporu má i od firmy DW Drums.cz. Používá činely Istanbul Agop.

Martin Cikánek – Minimoog Voyager (*1978) Moravák dlouhodobě žijící v Praze. Dlouhá léta se věnoval pouze jazzovému pianu, které soukromě studoval u Petra Volného, profesora Ježkovy konzervatoře v Praze. S Tomášem Hobzkem a Jakubem Doležalem (dnes Ondřej Pivec Organic Quartet) hrál ve velmi ceněné formaci Work in Progress. Nespočet příležitostných gigů absolvoval se zpěvačkami Ridinou Ahmedovou, Martinou Fišerovou, Vesnou V. Caceres či Martou Marinovou. Dále vystupoval s kubánskou (salsa con timba) kapelou Fiesta Latina (dnes Santy y su Marabu) či s reggae kapelami Barakaba nebo Riddimshot (český backing band zpěváka Kinga Kalabashe z Martiniku).

biografie
Hudba Poetic Filharmony, na první poslech charakteristická neotřelým míšením instrumentálního post psychedelického rocku, jazzu, fusion a dokonce drum'n'bassu nebo junglu, si nejen na české hudební scéně nachází posluchače již více než osm let. Esenci kapelního směřování představuje kritiky velmi příznivě přijímané album Černý vdovec, jež kapele v červenci letošního roku v pražském klubu JazzDock slavnostně pokřtil Martin Kratochvíl, česká jazzová legenda a vůdčí osobnost skupiny Jazz Q. Na albu Černý vdovec se také jako zvláštní host objevuje první dáma českého jazzu Jana Koubková: její vokální part ve skladbě Mumoo přidává energickému projevu Poetic Filharmony další sonickou dimenzi.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

Poetic Filharmony ve zkušebně

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.