muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Personal Signet

metal / progressive, (Hlavní město Praha)
URL:
web: oficiální stránky facebook google plus twitter youtube soundcloud bandzone
 

sestava
Personal Signet :: Progresivní metalová kapela ve složení Mumlay (basa), Lerry (kytara), Belky (bicí) a Peter (zpěv).
biografie
Kapela Personal Signet působí na české a moravské hudební scéně od roku 2003. Hlavní podnět ke vzniku tohoto projektu dal Lerry ( ex Scenery ), který měl zájem vyzkoušet relativně přímočařejší kytarovou muziku s melodickým zpěvem, jako alternativu ke své death-metalové formaci Scenery.
Pro post vokalistu měl již předem vytipovaného kamaráda a zpěváka Petera Aristone, který svojí osobitvou barvou hlasu a podobným hudebním cítěním ideálně zapadl do tohoto konceptu.
Nabídku přijal také bubeník Pavel Stejskal (belky) a po několika personálních obměnách na postu baskytaristy se usadil Petr Šedý (mumlay).

Již v roce 2003 se kapela poprvé zavřela do studia kde vzniklo demo „Try-out“ se třemi skladbami:
TV Man, In my dreams a Cry.
Demo bylo v hudební branži velmi kladně přijato a hodnoceno a tak se postupně Personal Signet dostávali do podvědomí fanoušků tvrdší hudby, hráli po klubech, účastnili se hudebních festivalů a soutěží, kde získali i nějaká ocenění např. 2 místo v soutěži Rockfest Dobříš 2008.

Právě v tomto roce 2008 vychází první regulerní album „Badtime stories“ které bylo vydáno v počtu 500 ks a obsahuje 10 skladeb včetně již zmíněných tří songů z dema „Try-out“.
Recenze v hudebních časopisech a serverech na sebe nenechávají dlouho čekat a během půl roku bylo na základě velice kladných referencí jasné, že se debut více než vydařil.
Následné období živého vystupování po klubech bylo v roce 2010 bohužel vystřídáno částečným útlumem koncertování z důvodu pracovního vytížení bubeníka Pavla Stejskala, který byl i nucen přestěhovat se za prací přímo do Švýcarska.
I přes tento pro kapelu nepříjemný handicap se v roce 2011 začalo opět intenzivněji pracovat na novém materiálu, který by měl být prvně představen koncem června v podobě EP „WIRES„.

Od roku 2012 kapela začíná velice aktivně koncertovat. Absolovala několik klubových tour a především se dostává do podvědomí posluchačů prostřednictvím účinkování na festivalech regionálních např. Poličské Rockoupání či republikových jako jsou např. Masters of rock, Benátská noc, Rock for People a podobně.

Na přelomu roku 2013-2014 kapela natočila svoje nové album, které nese název „Fundamental human instinct“ a vyšlo koncem roku 2014 pod hlavičkou české vydavatelské splečnosti Brainzone.

Následně na podporu tohoto alba kapela odjela nespočet vystoupení ať už v klubech nebo na festivalech, ale koncem roku 2015 se zpěvák Peter Aristone rozhodl kapelu opustit a vyzkoušet si vlastní sólovou dráhu.

Následovaly necelé dva roky úmorného hledání nového frontmena, který by byl schopen a ochoten kapelu doplnit a najít si v uvolněné pozici své pevné místo a tím kapelu obohatit a dodat jí nový vítr do plachet.

Již skoro nemožné se stalo realitou v roce 2016, kdy kapelu doplňuje fantastický človíček a výborný muzikant Michal (Faksi) Faksa, který se plně zhostil role nového frontmana a během roku se vypracoval v opravdovou ikonu kapely Personal Signet.

2019 – začíná kapela opět plně koncertovat a hlavně pracovat na nových skladbách, které bude postupně prezentovat na koncertech a samozřejmě i na svých internetových profilech. Myslím, že se máte určitě na co těšit!

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

Logo

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.