přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Personal Signet

metal / progressive, (Hlavní město Praha)
URL:
web: oficiální stránky další stránky facebook google plus twitter youtube bandzone
 

sestava
Personal Signet :: Progresivní metalová kapela ve složení Mumlay (basa), Lerry (kytara), Belky (bicí) a Peter (zpěv).
biografie
Kapela Personal Signet působí na české a moravské hudební scéně od roku 2003. Hlavní podnět ke vzniku tohoto projektu dal Lerry ( ex Scenery ), který měl zájem vyzkoušet relativně přímočařejší kytarovou muziku s melodickým zpěvem, jako alternativu ke své death-metalové formaci Scenery.
Pro post vokalistu měl již předem vytipovaného kamaráda a zpěváka Petera Aristone, který svojí osobitvou barvou hlasu a podobným hudebním cítěním ideálně zapadl do tohoto konceptu.
Nabídku přijal také bubeník Pavel Stejskal (belky) a po několika personálních obměnách na postu baskytaristy se usadil Petr Šedý (mumlay).

Již v roce 2003 se kapela poprvé zavřela do studia kde vzniklo demo „Try-out“ se třemi skladbami:
TV Man, In my dreams a Cry.
Demo bylo v hudební branži velmi kladně přijato a hodnoceno a tak se postupně Personal Signet dostávali do podvědomí fanoušků tvrdší hudby, hráli po klubech, účastnili se hudebních festivalů a soutěží, kde získali i nějaká ocenění např. 2místo v soutěži Rockfest Dobříš 2008.

Právě v tomto roce 2008 vychází první regulerní album „Badtime stories„ které bylo vydáno v počtu 500 ks a obsahuje 10 skladeb včetně již zmíněných tří songů z dema „Try-out“.
Recenze v hudebních časopisech a serverech na sebe nenechávají dlouho čekat a během půl roku bylo na základě velice kladných referencí jasné, že se debut více než vydařil.
Následné období živého vystupování po klubech bylo v roce 2010 bohužel vystřídáno částečným útlumem koncertování z důvodu pracovního vytížení bubeníka Pavla Stejskala, který byl i nucen přestěhovat se za prací přímo do Švýcarska.
I přes tento pro kapelu nepříjemný handicap se v roce 2011 začalo opět intenzivněji pracovat na novém materiálu, který by měl být prvně představen koncem června v podobě EP „WIRES„.

Od roku 2012 kapela začíná velice aktivně koncertovat. Absolovala několik klubových tour a především se dostává do podvědomí posluchačů prostřednictvím účinkování na festivalech regionálních např. Poličské Rockoupání či republikových jako jsou např. Masters of rock, Benátská noc, Rock for People a podobně.

Na přelomu roku 2013-2014 kapela nahrává svoje nové album, které má (zatím) pracovní název „Fundamental human instinct“ a mělo by vyjít nejpozději v dubnu tohoto roku.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

Logo

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.