muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

PATROLA ŠLAPETO

písničkář / lidová hudba / opereta, Praha 9 (Hlavní město Praha)
URL:
web: oficiální stránky další stránky facebook youtube bandzone
 

sestava


Radan Dolejš - kytara, zpěv, průvodní slovo, principál

Karel Hoza - akordeon, zpěv, kapelník, matematické úlohy

Tomáš Jelínek - mandolína, zpěv, průvodní slovo, tanec,
manažer logistiky

Oťas Litomiský - zpěv, průvodní slovo, recitace, tanec,
kapelní psycholog, manažer pitného režimu

Milan "Gibbon" Klindera - housle, zpěv, průvodní slovo v japonštině, manažer odjezdů

Milan Černý - kontrabas, recitace, manažer v záloze

Pavel Fišar - bicí nástroje, zpěv, styk s mimozemskými civilizacemi

Robert Papoušek - zpěv, průvodní slovo, puberta

Petr Mayer - zvuk studiový i pódiový, lidový vypravěč pohádek

Ivo Papoušek - otec Roberta, manažer sběrného vozu, manažer styku s pořadatelkami

biografie
Skupinu PATROLA/ŠLAPETO založili v roce 2001 Radan Dolejš (dlouholetý šéf legendárního Šlapeta)a Karel Hoza (dlouholetý šéf Pražského pouťového promenádního orchestru). Skupina se systematicky věnuje interpretaci nejslavnějších hospodských písní minulého století a převážné části repertoáru génia české písničky Karla Hašlera.

Během své osmileté existence skupina odehrála přes 450 koncertů po celé republice, hostovala v Rakousku a ve Francii, účinkovala v zábavných pořadech Tv Nova (Silvestry, Dobroty, Country estráda), České televize (Život plný písniček - koncert ke 125 výročí narození Karla Hašlera, Hvězdy na Vltavě I, II, Atlet roku, Svatba roku, tv film Malované Děti, Silvestrovské četnické humoresky 2007, Zpívánky 2008-2009, Tv Prima (Prima jízda, Benefice Jiřiny Jiráskové, Naděje pro Asii), Slovenské televize (Dršliakoviny) a v německé ZDF.

Na podzim roku 2006 získává PATROLA/ŠLAPETO významnou posilu. Do jejích řad nastupuje další šlapeťák, zpěvák, konferenciér a bavič Oťas Litomiský. Koncerty získávají na zábavnosti a kabaretním veselí, kromě osvědčených hitů jako : "Ku Praze uhání vlak", "Kde je moje máma", "Lidičky, já mám rád pivo", "Ručičky nebojte se...", zní najednou "Fešák Hubert" i "Dejte mu zahrát, pane inšpektóre".

Skupina PATROLA/ŠLAPETO natočila a vydala celkem 7 CD. "Máš-li kapičku štěstí" a "Všechny naše holky" s Robertem Papouškem, pak zprávu o stavu pražských hospod 2003 a 2CD Karel Hašler 125, na kterém se kromě Patroly podíleli desítky dalších významných hudebních hostů. Ke svému pátému výročí PATROLA/ŠLAPETO vydává internetové CD bonusů a rarit "Máme v kleci Papouška", které si do dnešního dne stáhlo skoro 5.300 fandů skupiny. Na podzim roku 2008 vydává společnost Universal 2CD Patrola/Šlapeto „Ta naše písnička česká“ s 50 největšími hity kapely. Na jaře 2009 vychází u společnosti T Production CZ CD Patrola/Šlapeto „Ručičky nebojte se… 20 let“.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

foto 0

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.