Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
článek
Hrát bas neznamená jenom fádně doprovázet. Nemusíte hrát a "omílat" tisíckrát slyšené a vymyšlené. Nehrajte klišé, pokud samozřejmě nehrajete evergreeny anebo revival. Povolte uzdu své fantazii a...
celý článek

Peter Pavlík

 

Komentáře

celkový počet: 2

Marťas  opravička
Adam  Joco

     
 
 
&;
opravička | Marťas | 1.5.2005 |
Čauves, skvělý stránky a skvělej článek.
Dovoluju si ovšem upozornit na jednu nepřesnost: Michal Pavlíček rozhodně patří k nejlepším českým muzikantům všech dob a je správně uveden mezi ty, jejichž díla stojí za poslech, nicméně basu ke Strace v hrsti nahrál Vilém Čok.
Je sice pravda, že některé nahrávky PV Pavlíček nahrál i za něj (jak Vilda sám vzpomíná), ale to bylo kvůli tomu, že se na natáčení nedostavil.
A jelikož ve většině věcí ze Straky v hrsti i zpívá, nevím, proč by rovnou nenahrál i basu...
Možná by bylo dobrý to nějak pořešit.
A touto cestou bych rád jako dalšího "poslechuhodného" mistra navrhl Jiřího Veselého (PV, ETC..., Marsyas, Stromboli a další)
Joco | Adam | 7.5.2005 |
Hlavně Pastorius !
Ale ještě bych doplnil Pseudo Pseudo...(CZ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.