muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

MIOU MIOU

pop
URL:
web: oficiální stránky myspace
 

sestava
Karolína Dytrtová - zpěv, klávesy, perkuse
Jára Tarnovski - klávesy, melodica, sampling, fxs, vibrafon
Tomáš Knoflíček - kytary, sampling, fxs, zpěv
Břetislav Oliva - basa, kytary, banjo, harmonika, zpěv
Petr Krásný - bicí, perkuse

biografie
Skupina Miou Miou vznikla na jaře roku 2003. Po poměrně krátkém čase vydala na vlastním labelu Purrr Rec. EP nazvané 6 chants pour les chats.

Stylově se MM pohybují kdesi na pomezí francouzsky zpívaného indiepopu s retroelektro příchutí a alternativní hudby, ale nechávají si pootevřená vrátka i do ostatních žánrů. To dokládá i další nahrávka kapely, singl Analogue & Acoustique, který vyšel začátkem roku 2005. Zvuk MM je založen na prolínání repetitivních kytarových linek s analogovými klávesami, dynamických kontrastech, hravosti a něžném dívčím zpěvu. Francouzštinu si kapela jako vyjadřovací prostředek vybrala pro její křehkost, jemnost a nonšalanci.

Debutové album MM nazvané La La Grande Finale vyšlo v ČR v roce 2006 na značce Piper Records. Třináct skladeb s kapelou nahrávalo téměř 20 dalších hudebníků – z punkových kapel i symfonického orchestru. O závěrečný mix a mastering se postaral ve studiu jáMOR Ondřej Ježek.

Album vyšlo 25. srpna 2007 v Japonsku na nezávislém labelu Rallye/Klee. V roce 2008 pak v licenci pro USA, Mexiko, Australii a Asii/Pacifik u prestižního chicagského vydavatelství Minty Fresh Records (mj. The Cardigans).

25. listopadu 2008 vyšlo u Piper Rec. (digitálně u Slnko Rec.) remixové album Électronique /MiouMixes/, na kterém se podíleli např. B.Fleischmann, Montag, Lullatone, aus, WWW, Sawako, Longital, Miyauchi Yüri, Moskitoo a další.

 
blog
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

ÉLECTRONIQUE

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 1

Petr Růžička  Paráda

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.