přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Liwid

rock / poprock, Praha 7 - Holešovice (Hlavní město Praha)
URL:
web: další stránky facebook youtube bandzone
 

sestava
Radek Holub - kytara I., Matty Sajner - basa, Hanz Procházka - kytara II. + vokál, Daniel Rokůsek - bicí, Jenda Porada - zpěvbiografie
Originální český pop rock. Tak se charakterizuje na podiích energická kapela LIWID z Karlových Varů, která vznikla na jaře roku 2009 a hned další rok se stala více než regionální kapelou. Skupina zaznamenala první velký úspěch, a to na společném podzimním turné s UDG ve více než 25 městech po celé republice. Mimo jiné i úspěchy v soutěžích RGM Live Space, NescafeCoffeebrak nebo Skutečná liga.

V roce 2010 vydává první hit „Blondýna z Londýna“, který se objevil v éterech rádií Bonton a Rock Rádio. O rok později vystoupila na všech 7 festivalech Majáles po celé republice a také na festivalu ČEZ ENERGY FEST. V roce 2012 se objevila na Rock forPeople, Jam Rock, Open Air Týnec, Pyrofest a na Sázavafestu. V Literárních novinách byli označeni jako největší lákadlo českého festivalu v rumunském Banátu, a to hned vedle Divokého Billa a Mňága a Žďorp.

Rok 2013 byl pro kapelu zlomový. LIWID vyrazili jako předskokani na turné s Divokým Billem a navíc vydali své první studiové album Amélie. Písničky jako je Améli, Bulvární nebo Město andělů se objevují dodnes v éterech rockových rádií.

Na jaře 2014 kapela naplánovala turné k desce Amélie. Na koncertní šňůře jim předskakovala mladá talentovaná muzikantka Petra Gobelová. Po letních festivalech kapela pracuje na nových skladbách a začíná připravovat novou desku.

V roce 2015 LIWID vyráží na dvouměsíční celorepublikové turné Seznamte se s námi v buse, kde představí chystané druhé album. Na podzim se kluci připravují do studia, aby začátkem roku 2016 (duben) nahráli ve studiu CHIC SOUND v Praze s producentem Arminem Effenbergerem své druhé studiové album pod názvem „LAUREÁT“.

V roce 2016 absolvovala kapela jarní turné STROMY společně s hosty. Turné kapela zakončila domácím koncertem v Karlových Varech kde pokřtila svou novou desku LAUREÁT, které vychází u vydavatelství EA Records koncem května. Na desce LIWID spolupracovali s producentem Arminem Effenbergerem. Album ponese celkem osm skladeb včetně singlů LÍTAT a LAUREÁT, ke kterým LIWID během června chtějí natočit dva videoklipy. Kapelu jste mohli nebo můžete vidět hned na několika letošních Majálesech a to v Kladně, Znojmě, Kralupech a Ostrově nad Ohří. Kapela se stala také dvorní kapelou běžeckého závodu Česká pojišťovna RUN TOUR 2016, celkem se objeví v deseti městech a frontman kapely Jenda se aktivně zúčastní všech závodů na trati 5 km. V Praze pak poběží závod celá kapela. Letos se kapela objeví také na několika prestižních festivalech jako VOTVÍRAK, který v pátek 10. 6. doslova „votvírají“ a zavítají také do oblíbené Jihlavy v sobotu 8. 7. na Vysočina festu.

 
blog

4.5.2017

hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.

průměrné hodnocení: 8       celkem hodnoceno: 11x
galerie

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 1

demon  Bez LIWIDU není muzika.

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.