přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Libý Květoň

rock, Praha (Hlavní město Praha)
URL:
web: facebook bandzone
 

sestava
Pavel Beníšek - zpěv
Míša Mrázková - zpěv
Jožín Doksanský - klávesy, zpěv
Petr Beníšek kytara, zpěv
Jakub Effenberger - basa
Pavel Šrůta - bicí

Roman Květoň - čestný člen a nehrající kapitán

biografie
Rocková kapela LIBÝ KVĚTOŇ, formace, která to za 10 let činnosti nikam N E D O T Á H L A..... vznikla původně jako jednorázová záležitost v souvislosti s koncertem rádoby artrockové skupiny Allegro v listopadu 1981, kdy jejím spoluzakladatelem byl JOŽÍN Doksanský. Ten hrál v kapele na klávesy a šel vždy tak nějak proti proudu, jelikož dělat velké,,umění" nebyl zrovna jeho šálek kávy. S kamarádem Láďou Horáčkem, pozdějším duchovním a jiným otcem nakladatelství !PASEKA! vytvořili cca 12 punkrockmetalových písní, a ty se rozhodli prezentovat tak, že členové Allegra si sami sobě udělají předkapelu. Nazvali se Libý Květoň po bubeníkovi souboru. Protože předkapela měla nesrovnatelně větší ohlas než následné Allegro bylo rozhodnuto dále se realizovat jako LK. Kapelou v tomto prvním období prošlo mnoho muzikantů - u bicích Romana Květoně později vystřídal mladičký Lukáš Doksanský (t.č. Arakain), basovou kytaru obstarával Vladimír Vintr (t.č. Vítkovo kvarteto) a posléze Alexandr Chyba, Ivan Beránek, Pavel Dvořák, Milan Bogo Lebeda (t.č.Pumpa). Ani na postu kytary nebyly výměny vyjímečné - kytaru hrál Jirka Milota (Pumpa ´95-´97), Ivan Vrána, Jiří Löffelman, Petr Beníšek (dnes Message) Marek šmaus (ex Artemis z ČB) a konečně u mikrofonu se vystřídaly Vlaďka Horáčková, Marcela Nováková, Petra Kučerová a Pavel Beníšek (dnes Nikdy nevytažená čísla), který v kapele současně dříve hrál také na klávesy. Tento výčet si dovolím mírně pozastavit se u sestavy nesoucí prapor kapely v letech 1988- 1990, kdy mimo jediného neměnného tahouna Jožina hrál v kapele Lukáš "DOXA", Milan "BOGO", Pavel "Beny" a Petr "Bimboš". Tato sestava sice nepřečkala o mnoho Sametově revoluční změny, ale vzhledem k následným událostem je dobré ji odsadit. Skupina LK dále pak působila v obměněné sestavě, aby po nedlouhé době přerušila v r. 1993 činnost natrvalo. Bratři Beníškovi sice načas skončili s muzikou úplně............. ale když se po několikaleté hudební pauze a navraceli po přelomu tisíciletí k muzice pokusili se navázat na Květoňovskou tvorbu a založili Libý Květoň..2. Totiž jak řekl těmto protagonistům jeden nejmenovaný kamarád: "Jednou květoň - vždycky květoň!! Avšak aktéři zůstali věrni motu kapely a též ji za 6 let úsilí nikam nedovedli a takže činnost znova přerušili.
Jelikož ale čert nikdy nespí s myšlenkou na obnovení činnosti tentokráte začal koketovat tři desetiletí po vzniku LK „Táta květoně“ Jožín Doksanský a ikona souboru Roman Květoň. Oslovili některé bývalé aktéry z různých období a začalo se znova zkoušet. Petr Beníšek s kytarou a Pavel Beníšek za mikrofonem se bez problémů připojili, avšak časté změny na postu baskytaristy oddalovaly odstartování nové epochy kapely, až by se mohlo začít zdát, že muzikanti zůstanou věrni svému někdejšímu motu : ....že tato kapela to za 10; 20; nebo posléze i 30 let od svého vzniku opět nikam nedotáhne. Situaci zachránila až dvojice Vašek+Vašek (Eva napsala že do toho s náma nejde) tedy konkrétně Šobíšek a Suchý a L.K. začal opět šlapat jako Škoda 1203. Nechceme nic zakřiknout tak necháme chlapce zrát (tedy hrát) a budeme se těšit, že je uvidíme brzy na některém z prken, jež znamenají bigbítový svět.
A jak řekl J.S.Kozina - do roka a do dne, u nás tedy do roka a do měsíce, od prvního vystoupení nové sestavy naplňujeme opět naše moto "kapela, která to po XX letech činnosti nikam nedotáhla" a jsme opět v cé dur (tedy bez rytmiky). Jak život běží, zamíchal jednomu z Vašků osud osobním životem, že se pro něj v tomto rozpoležení stalo působení v naší kapele přítěží. No a jak se to rozhodl řešit odešel s ním z kapely i druhý Vašek. Na čele náčelníka se objevily dvě hluboké vrásky a kapela je opět v rekonstrukci. Na jak dlouho ? Naštěstí ne na roky. Po konkurzu se k nám připojil koncem roku 2013 již z minulosti spoluhráč Vítek Benek na basu a k bicí soupravě usedl Honza "Chochy" Chocholoušek. A naše dvanáctsettrojka se opět rozjela. V dubnu toho roku, kdy se píše na konci 14ka jsme ale zjistili, že nám motor nejde jaksi do otáček a občas jde nepravidelně, tak jsme jej vyměnili za úplně nový, mladý a neopotřebený. Tím novým motorem je nadějný bubenický talent Jenda Česák. Bude to druhá bubenická "star" vzešlá z řad LK? To se uvidí!Po půl roce se však čerstvý konzervatorista rozhodl řešit svoji přílišnou vytíženost omezením některých hudebních aktivit a tím L.K. přišel o bubeníka znovu. To nastartovalo později obměnu celé rytmiky a........... příběh kapely pokračuje dál pátou kapitolou. A o čem ta je? O tom, že do další sezony vstoupíme opět s novými spoluhráči a stejně tak do té další ..... a pak? Pak se uvidí.
Těmi se tedy od r.2015 stali: Jakub Effenberger na basu (ze skupiny Melmoth) a Milan Szantó na bubny, toho ale opět po roce vystřídal Olda Dlouhý. Ale ani Olda nebyl dlouho přítel můj a tak na bubenický post nastoupil v dubnu 2017 Pavel Šrůta (ze sk. Rockautomat) Další posilou, pro doplnění pěvecké sekce, je pro nás Míša Mrázková.
Sice se společně už nehodláme drápat na hudební Olymp, ale udržet se v zájmu a přízni publika, to se snažit chceme. Však se ukáže kam to kapela Libý Květoň ještě dotáhne? Snad to slovo nebude sprosté ? :-)))

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.