přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

G POINT FUNkCTION

funky, Rychnov nad Kněžnou (Královéhradecký kraj)
URL:
web: oficiální stránky facebook bandzone
 

sestava
moonyo -klávesy, zpěv
pája (mladej) -kytara
pája (starej) -škopky
kája -basa
venda -trubka
michal -pozoun
kuba -tenorságo

biografie
Charakterizovat styl, nebo zaškatulkovat hudbu bude dosti složité. Děláme taneční, poslechové, instrumentální i vokální skladby. Každý člen poslouchá různé styly, od jazzu počínaje, přes swing, soul, funky a bigbítem konče.

Skupina G POINT FUNkCTION vznikla na jaře roku 2000 v Rychnově nad Kněžnou setkáním Jiřího Vítka - klávesové nástroje, Pavla Vaňka - bicí a Jiřího Ulče - basová kytara. Vzápětí se k souboru přidal Pavel Bartoš - elektrická kytara. Kapela začínala převážně jamováním spíše jazzrockových songů, ale již od počátku se vlivem Jiřího Vítka objevovaly funkové a taneční prvky. V této sestavě proběhly první koncerty v okolí sídla kapely Rychnova nad Kněžnou.
V dalších letech se řady hudebníků rozšířily o perkusistu Davida Andrše a zanedlouho vznikla dechová sekce příchodem Václava Škody s trubkou, Luboše Horáka na pozoun a tenorsaxofonisty Jakuba Dvorského.
Zásadní byl také objev Gabriela Vendégha coby zpěváka, který svým rockovým charakterem a jazykovým vybavením zpestřil projev souboru a hlavně se zasloužil o převahu vokálních songů v repertoáru. Zanedlouho kapelu potkala nepříjemná nutnost nahradit vážně ochořevšího Luboše Horáka jiným hráčem. Na jeho místo nastupil Michal Vacek, Luboš však stále zůstává členem G Point FunKction. V roce 2006 z kapely odchází Gabriel Vendégh a výhradním zpěvákem se stává Jiří Vítek. V létě 2010 opouští kapelu Jiří Ulč a na jeho post nastupuje Karel Veyr.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.

průměrné hodnocení: 10       celkem hodnoceno: 3x
galerie

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.