přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyPříští týden vypukne festival romské hudby Khamoro

20.5.2009 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

The Rosenberg Trio

The Rosenberg Trio

foto: therosenbergtrio.eu

Šestidenní hudební i nehudební program nabídne v průběhu příštího týdne jedenáctý ročník festivalu Khamoro. Od pondělí do soboty v pražských klubech představí domácí i zahraniční představitele tradiční i moderní romské hudby, které doplní filmové projekce, semináře, výstavy nebo taneční workshopy.

Hudební program festivalu bude zahájen pondělním vystoupením nadnárodní kapely !DelaDap, která originálně kombinuje tradiční hudbu s jazzem a elektronikou. V úterý se na stejném místě zazní gypsy jazz ve své ryzí podobě a virtuózním provedení v podání The Rosenberg Trio z Nizozemí. S jazzovou orientací se bude pokračovat i ve středu, kdy v klubu Reduta zahrají Basily Boys – čytři opravdu velmi mladí hudebníci taktéž z Nizozemí.

Další dva dny budou ve znamení tradiční romské hudby v neformálním prostředí klubu Roxy. Ve čtvrtek se představí temperamentní Acquaragia Drom z Itálie, Nadara z Rumunska a balkánská dechovka Šutka z Makedonie. V pátek naváže cimbálovka pod vedením mladého houslisty Marka Baloga, maďarská skupina Romengo, zpěvačka Leonsia Erdenko z Ruska a dánský akordeonista Lelo Nika.

Hudební program uzavře závěrečný galakoncert v Kongresovém centru, na němž kromě sedmi tradičních kapel vystoupí i speciální host – houslista Pavel Šporcl se slovenskými Romano Stilo.

Khamoro, Praha – různá místa, 25.- 30. 5. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Pristi-tyden-vypukne-festival-romske-hudby-Khamoro~20~kveten~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.