přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyPlzeň: Hudba a exotika v různých pohledech

15.1.2007 | Autor: Dušan Pouzar | sekce: festivaloviny

The Frames

The Frames

Na počátku všeho bylo vědecké symposium. Před 27-mi lety totiž vědci v čele s historiky debatovali nad různými tématy, které hýbaly v průběhu historie hudbou. Postupem času se ale ze symposia začal stávat festival, který se dnes rozrostl do rozměrů, které přesahují hranice vážné hudby na všechny možné strany.

Letošní ročník festivalu Smetanovské dny s podtitulem exotika v hudbě je zaměřen na sledování netradičních prvků v hudbě z doby dnešní ale i historické. Vědci se chystají objasnit určité vlivy, ze kterých naši hudební předci v průběhu historie, a především pak v době 19. století, čerpali. V zásadě se nehodlají zaměřovat jen na prvky exotiky v dnešním slova smyslu. Podle vědců je nutné si uvědomit fakt, že v v době devatenáctého století byla exotická sama Evropa, natož pak Austrálie, Čína nebo jižní Amerika.

Od 4. února do 2. března se diváci budou moci setkat v rámci hlavního a doprovodného programu s hudbou, divadlem, filmem a hlavně s vědeckým symposiem.
V programu tak je možné najít takové osobnosti jako je Pavel Šporcl, Iva Bittová, Eva Urbanová, ale také Dana Bártu, který vystoupí společně s Robertem Balzarem a jeho triem, nebo irské seskupení The Frames.

Na všechna představení je možné zakoupit vstupenky v Informačním centru města Plzně, nebo si je můžete reservovat na portálu plzenskavstupenka.cz.

Naše tipy:
04/02 Oficiální zahájení festivalu, Západočeské muzeum – 11,00 hod.
05/02 Barokní opera (Divadlo bratří Formanů), Spolkový dům Roudná – 19,00 hod.
06/02 The Frames, Peklo, 19,00 hod.
15/02 Pavel Šporcl & Collegium Českých filharmoniků, Peklo – 19,00 hod.
19/02 Iva Bittová a Škampovo kvarteto, Peklo – 19,00 hod.
26/02 Dan Bárta a Robert Balzar trio, Peklo – 19,00 hod.
28/02 Doubravánek, Divadlo Dialog – 19,00 hod.

kompletní program najdete zde.

Smetanovské dny, Plzeň, 4. 2. - 2. 3. 07
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Plzen-Hudba-a-exotika-v-ruznych-pohledech~15~leden~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.