muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyMusic on Film – Film on Music popáté, zaměří se na New York

4.9.2008 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Music on Film - Film on Music 2008

Music on Film - Film on Music 2008

Od 16. do 20. října bude v kinech Lucerna, Světozor a Evald probíhat pátý ročník festivalu Music on Film – Film on Music. Premiérově představí na 50 dokumentárních snímků, zaměří se na New York City a rozšíří o novou sekci Planet MOFFOM.

Festival představí na 50 snímků, které budou uvedeny v českých kinech vůbec poprvé, a nabídne šanci nahlédnout do kuchyně muzikantů a kapel jako Joy Division, Bob Dylan, Gogol Bordello, Sigur Rós, Pete Seeger, Kiss, The Who, James Brown, Brian Wilson a mnoho dalších.

V sekci New York City, která vystřídá ruskou, jihoafrickou a brazilskou z předešlých ročníků, se objeví převážně snímky dokumentující tvorbu, kulturní prostředí, nástroje a atmosféru New Yorku.
Snímek Style Wars sleduje vývoj graffiti a rychle se rozrůstající hiphopové subkultury začátku 80. let. a From Mambo to Hip Hop: A South Bronx Tale je pro změnu příběhem o kreativním životě jižního Bronxu, dokumentujícím vzestup hiphopu z popela a reflektující sílu hudby. Pozoruhodný okamžik v historii jazzu, při kterém se v roce 1958 desítky amerických jazzových legend nečekaně shromáždily na fotografii, která se stala symbolem zlatého věku jazzu, přiblíží A Great Day in Harlem, výrobu koncertního křídla Steinway zase mapuje dokument Note By Note: The Making of Steinway L1037.

Kromě dokumentárních snímků se na festivalu objeví nová sekce Planet MOFFOM, která nabídne převážně nonverbálních snímky. Jedním z nich bude legendární film Baraka nebo jemu podobný Laya Project, na kterém se podílejí muzikanti pocházející z oblastí, které byly v roce 2004 postiženy ničivou vlnou tsunami. K vidění bude také Heima, dokumentující sérii koncertů islandské skupiny Sigur Rós na rodném ostrově, a černobílý snímek Middle of the Moment, který je doprovázený hudbou vloni na MOFFOM festivalu oceněného skladatele Freda Frithe.

Lístky budou v předprodeji od 15. září prostřednictvím sítě Ticketpro.

Music on Film - Film on Music, Praha - různá místa, 16. - 20. 10. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Music-on-Film-Film-on-Music-popate~04~zari~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.