muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyMove Festival 2006: Sofa Surfers a La Phaze

8.10.2006 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Sofa Surfers

Sofa Surfers

V úterý večer se na pódium pražského Paláce Akropolis v rámci klubového festivalu Move po několika měsících opět vrátí rakouská formace Sofa Surfers. Na stějném místě se o dva dny později představí také francouzští La Phaze.
Co spojuje obě kapely? Je to předně rezignace na prvoplánovost, potažmo na sázky na jistotu, a neutuchající hudební experimenty.

Skupině Sofa Surfers cestu otevřela originalita, s jakou na podiu propojila zvuk a multimedia. Propojení hudby s vizuální složkou vytváří jedinečnou zkušenost, v níž zvuky a obrazy tvoří kompaktní celek
Singl z druhého alba Cargo vyšel souběžně s remixem britsko-jamajského DJe Mad Professora a Stereo MCs si jej vybrali na kompilaci DJ Kicks. Z druhé strany si ale sami Sofa Surfers vysloužili respekt i jako remixéři.
Jejich písně přecházejí jedna do druhé jako plynulá zvuková stěna generovaná DJem.
Loni na podzim se skupina vydala nové eponymní album a opět se na něm pouští do temných hlubin zvukových vesmírů a lidských emocí.

La Phaze

La Phaze

Trojice La Phaze mixuje trance, dub a další elektronické styly s kytarovým rockem. Skupinu v roce 1999 založili Damny Baluteau (zpěvák ze skupiny Ek-Kha) a Amaud Foumier (člen skupiny Hint). Téhož roku vydali své první album, na kterém úspěšně kříží free-jazz, downtempo a drum'n'bass. Poté se k nim přidal ještě DJ Mouf z Les Visiteurs.
I když jejich oblíbeným stylem je jungle, nevadí jim připojit ještě trochu hip-hipu, raggae, world music a jazzu.
La Phaze tvoří politicky angažovanou hudbu bez přetvářky a spolu se skupinou Cosmik Connections jsou označováni za nejlepší reprezentanty nově se utvářejícího stylu nazvaného "hexagone".
Spolu s nimi se ve čtvrtek v Paláci Akropolis představí také anglicko-čeští kNot Photogenic.

Sofa Surfers, Praha – Palác Akropolis, 10. říjen 06
La Phaze + kNot Photogenic, Praha – Palác Akropolis, 12. říjen 06
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Move-Festival-2006-Sofa-Surfers-a-La-Phaze~08~rijen~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.