muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyFestival Respect opět láká na world music; vystoupí Souad Massi, Wang Li i Staff Benda Billi (+ soutěž)

31.5.2011 | Autor: redakce | sekce: festivaloviny

Souad Massi

Souad Massi

Festival Respect zanedlouho opět potěší milovníky ethnické hudby a world music. Převážně zahraničními hosty nabitá přehlídka legend i vycházejících objevů world music se uskuteční o příštím víkendu jako obvykle na pražském ostrově Štvanice.


Mezi největší hvězdy prvního dne bude patřit ve Francii žijící zpěvačka Souad Massi, která ve své hudbě kombinuje severoafrické melodie s evropskou kytarou a vedle  Khaleda a Rachida Tahy patří k výrazným velvyslancům alžírské hudby ve světě.
Dalšími tahouny budou nizozemští experimentátoři The Ex, kteří se do Prahy tentokrát vrátí ve společnosti čtyřiasedmdesátiletého etiopského saxofonisty Getatchewa Mekuria, jenž mísí etiopskou hudební tradici s postupy připomínajícími freejaz.
Oporou sobotního programu bude také marocká kapela Oudaden, asijský nástroj zvaný brumle představí čínsko-francouzský virtuoz a inovátor Wang Li a setkání s virtuozní hrou na asijské loutny v nadzvukovém tempu a tanci s asijsky jemnými pohyby nabídne v Praze usazený soubor Jagalmay.

Doprovodný program

V rámci doprovodného programu je už na středu 1. června připraven koncert písničkářky Dáši Voňkové v Paláci Akropolis.

Ve Francouzském institutu se pak bude 2., 7. a 9. června promítat dokumentární film Benda Bilili, který mapuje cestu jedné z festivalových hvězd - kapely Staff Benda Bilili - z ghett Kinshasy na světová pódia.

Nedělnímu programu bude vévodit uskupení Staff Benda Bilili, skupina pouličních hudebníků z Konga hrající hypnotickou taneční hudbu evokující společný návrat kubánské hudby i funkového giganta Jamese Browna na africkou půdu.
Ze Srbska na Respect dorazí zpěvák Louis, jehož styl je jakýmsi spojovacím můstkem mezi srbskými trubači z Gučy a černošskými dechaři z Memphisu, a z Francie rodačka z východoafrického Somalilandu Sahra Halgan.
Zahraniční hosty doplní ještě dvě skupiny z Česka - projekt Temporalloop s kytaristou Pavlem Richterem, jednou z klíčových postav domácí alternativy 70. let, a skupina L’Arrache-coeur, jíž jsme před časem představili v rubrice Objevujte s námi.

Permanentky na hlavní festivalový program na Štvanici stojí v předprodejní síti Ticketpro 550 Kč, jednodenní lístky je možné zakoupit 450 Kč.

Respect Festival, Praha - Štvanice, 11. - 12. 6. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Festival-Respect-opet-laka-na-world-music-vystoupi-Souad-Massi-Wang-Li-i-Staff-Benda-Billi-soutez~31~kveten~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.