muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
hledat festival
hledat proběhlé akce
jen doporučené

festivalyChicagská zpěvačka Deitra Farr hvězdou přehlídky Echo Blues Alive

2.3.2010 | Autor: PR | sekce: festivaloviny

Deitra Farr

Deitra Farr

foto: Blues Alive

Pokud si chcete zkrátit čekání na již 15. podzimního festivalu Blues Alive, zastavte se 12. března v šumperském Domě kultury. Proběhne zde již sedmý ročník festivalu Echo Blues Alive.

Po mimořádném úspěchu „výsadku chicagského blues“ na loňském ročníku Blues Alive se dramaturgie Echa rozhodla opět z této scény vylovit další perlu. Hlavní hvězdou festivalu bude totiž zpěvačka Deitra Farr, jedna z nejuznávanějších zpěvaček současné scény chicagského blues. Svou kariéru zahájila už v 70. letech a podílela se na nahrávání dvou desítek alb. Deitru doprovodí v Praze žijící chicagský kytarista Rene Trossman se svým rozšířeným bandem, v němž nechybí ani dechová sekce.

Další účinkující letošního Echa pravidelní návštěvníci šumperských bluesových svátků dobře znají. Australský hráč na resofonickou kytaru Gwyn Ashton slavil velký úspěch v hlavním programu Blues Alive před dvěma lety, rakouští The Roosevelt Houserockers zaujali svým syrovým „pouličním“ soundem nejen porotu loňské vyhledávací soutěže Blues Aperitiv, ale také stovky návštěvníků Blues Alive, které vítali ve foyer a loučili se s nimi v úloze „home bandu“ při jednom ze závěrečných jam sessionů.
Silnou slovenskou scénu bude tentokrát reprezentovat skupina Bonzo & The Resonators, ve které kromě frontmana, jímž je bluesová legenda Peter Bonzo Radványi, hrají také další dva fenomenální hráči, kytarista Ivan Tomovič (Bluesweiser) a hráč na foukací harmoniku Erich Boboš Procházka. Jediným, ale o to vítanějším zástupcem české scény, bude „power duo“ Abigail Ybarra, skupina, která byla nejen bezesporu největším objevem loňského ročníku Blues Alive, ale jistě i jedním z největších překvapení patnáctileté historie tohoto festivalu.

Echo Blues Alive, Šumperk – Dům kultury, 12. 3. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/festivaloviny/Chicagska-zpevacka-Deitra-Farr-hvezdou-prehlidky-Echo-Blues-Alive~02~brezen~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.