muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
echo
17.5.2015 Bez nadsázky se dá dnes říct, že bluesový kytarista a zpěvák B. B. King měl pro vývoj hudby druhé poloviny 20. století zásadní vliv. Pocházel z Memphiské vlny blues, kterou lze považovat za předobraz blues rocku, rock & rollu, atd.
18.11.2013 Přesně dvacet let dnes uplynulo ode dne, kdy vznikl jeden z nejproslulejších akustických koncertů hudební historie, MTV Unplugged in New York od Nirvany.
12.9.2013 A jedná se (pochopitelně) nikoliv o nejvýraznější českou elektroniku, nýbrž o významný hudební nosič, který zahájil revoluci ve způsobu záznamu hudební stopy.
24.8.2013 Hudební pedagožka a muzikantka Zuzana Ben Lassoued nyní žijící v Kanadě nám poslala svůj článek o Dianě Krall, jejíž tvorbou se dlouhodobě zabývá. Vzpomíná v něm na koncert, který proběhl v Torontě v rámci jarního turné této kanadské jazzové klavíristky a zpěvačky.
10.5.2013 „Co se stane, když se americký sen naplní?“ ptá se recenzentka Lindsey Zoladz pro Pitchfork. Přeteče, protiřečím. Lana Del Rey je silnější. Jeden osudový příběh končí, druhý začíná. Hollywood fade in.
6.11.2012 Fanoušci Erica Claptona už asi dobře vědí o jeho blížícím se návratu do Prahy, který se chystá na červen příštího roku. Igor Novák nám poslal svou povídkovou vzpomínku na to, jak se v roce 2006 s touto legendou a jeho spoluhráči Derekem a Doylem osobně setkal.
27.7.2012 Předpokládám, že víte o neblahém rozhodnutí firmy Avid, vlastnící nejdokonalejší současný software pro editaci not Sibelius - v rámci jakési interní restrukturalizace plánuje uzavřít londýnskou divizi firmy, kde na vývoji tohoto softwaru pracoval skvělý odborný tým...
6.6.2012 Když jsem se loni PR manažerky lotyšského Positivus festivalu zeptal, které z místních kapel by mi doporučila, dala mi krom jiných tip na estonské Ewert and the Two Dragons a domácí Instrumenti. A byl to zásah!
28.5.2012 V sobotu 26. května nečekaně dohasla svíce života Aleše Zimolky, jednoho z nejrespektovanějších nejen rockových bubeníků v tomhle státě. Jen málokdo věděl, že Aleš, který v dubnu oslavil 49. narozeniny...
27.5.2012 Amanda Palmer je polovica Dresden Dolls, femme fatale s neoholenými nohami a dnes aj hudobníčka, ktorá mení hudobný biznis. Na webe Kickstarter, prostredníctvom ktorého môžu ľudia poskytnúť peniaze rôznym chystaným projektom, svojím pripravovaným albumom prekonala všetky rekordy.

1-10 (13) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.