muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

DICK O´ BRASS

rock / world music / pub rock, Praha 6 (Hlavní město Praha)
URL:
web: oficiální stránky další stránky
 

sestava
TOMÁŠ NEDĚLKA -zpěv, flétny, bombarde, skotské dudy, concertina
RADIM KADLČÁK - kytara, zpěv
JIŘÍ HAUSSER MATOUŠEK - baskytara, zpěv
JOSEF KůSTKA - housle, zpěv
SEÁN BARRY - keltská harfa
ALEŠ ZIMOLKA - bicí, percussion

biografie
Dick O'Brass byl založen koncem roku 2001, do jisté míry jako reakce na rozpad skupin ZOO a Bran, kdy několik jejich bývalých členů začalo po krátkém období desiluze opět pokukovat po nějaké hudební avantýře.

Původní sestava kapely, ve které hrála ještě bývalá houslistka Branu Lidka Chábová a kytarista Kristián Ostřížek, byla ještě před prvním veřejným vystoupením v červnu 2003 na znojemském festivalu značně pozměněna. Kromě zakládajících členů Tomáše Nedělky, Aleše Zimolky a Jiřího Haussera Matouška je složení doplněno o Radima Kadlčáka, nezkrotného kytarového bonvivána, který se s Tomášem léta účastnil mnoha sessions v nejrůznějších pubech a hospodách, a také Josefa Kůstku, zkušeného muzikanta, jež se paradoxně předtím rozhodl živou muziku nehrát a věnovat se hlavně výuce.

V srpnu 2003 je do kapely přizván anglický harfeník Seán Barry, který doplnil sestavu na definitivní šestku. Tuto šestku někdy rozšíří na sedmičku Jirka Chlumecký, leader kapely ZOO a zajímavá to ikona české hudby.

S nástupem na větší podia se mění i styl muziky,který kapela hraje. Opouští folková aranžmá směrem k tvrdším stylům a plní tím slepé místo, které na poli worldmusic v Čechách zůstávalo dlouho opomíjené - bretonský bombarde či skotské dudy totiž s rockovou, někdy až metalovou rytmikou vytváří chutnou kombinaci, která oslovuje po vzoru francouzských Tri Yann nejširší publikum pod heslem "nezáleži na věku, ale na nasazení."

Co se zaměření týče, kapela čerpá inspiraci především z bretonské či irské tradiční hudby, velkou část repertoáru zaujímají skladby autorské, do kterých se daří úspěšně vmísit zejména autentické nástrojové obsazení. Zpěvy jsou v češtině, bretonštině, angličtině i francouzštině. Skupina má za sebou úspěšné vystoupení na řadě festivalů - mimojiné Trutnov Open Air, Skotské hry, Keltská noc, Beltine, Okoř se šťávou, dále účast na více než 30 regionálních festivalech, má za sebou řadu sólových vystoupení ve velkých koncertních sálech i malých, téměř vždy zaplněných rockových klubech.

V roce 2006 na labelu Indies kapela vydává své debutové album Disk O´Brass. Album bylo přijato kladně, píseň Skotská byla nasazena do hitparád řady rádií. Za zmínku stojí, že napřiklad v budějovickém Eldoradiu byla tato skladba opakovaně vrcholu hitparády, jeden týden dokonce na 1.příčce.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

Dick O´Brass

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 3

Karin  skvela muzika
mika  moooc hezké
iva  super

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.