přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

Daniel Krob

folk / písničkář / rock / vážná hudba, Praha 2
URL:
web: oficiální stránky další stránky facebook youtube bandzone
 

biografie
Daniel Krob (* 12. července 1966) ,český hudebník a skladatel, bývalý kytarista skupin Arakain a Kreyson. Působil také v kapelách Ferat, Zeus, Kryptor, Pink Alternative.
V roce 1987 se stal sólovým kytaristou skupiny Arakain, s níž v roce 1989 natočil její první řadové album Thrash The Trash, které se stalo nejen nejprodávanějším albem Arakainu, ale doslova kultovní záležitostí a nejprodávanějším českým metalovým albem všech dob. Za 150 000 prodaných kusů také získalo zlatou desku.
Na přelomu let 1989–1990 založil společně s Láďou Křížkem heavy metalovou skupinu Kreyson, pro niž vytvořil logo i přední stranu přebalu jejího nejprodávanějšího alba Anděl na útěku (prodáno přes 150 000 kusů). V roce 1993 vydal své první sólové album The Little Heroe.
Se svojí nově vzniklou skupinou Zeus působil od roku 1993 v Německu. Po návratu do ČR založil agenturu CAESAR Production a stal se nezávislým producentem.
Na přelomu roku 2000 vydává své druhé sólové album Motýl. V roce 2004 skládá hudbu k filmu režiséra Marka Dobeše Choking Hazard (2004) a bonusová DVD.
Začátkem roku 2012 vydal po 25letém uměleckém působení své třetí retrospektivní CD Daniel Krob a v roce 2013 pak své autorské instrumentální akustické album s názvem Magická kytara.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

živák

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.