přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

BLaCK HiLL

crossover / hardcore / metal, Beroun (Středočeský kraj)
URL:
web: oficiální stránky bandzone
 

sestava
Don Simon Simson - zpěv
Hellpatrol - zpěv, kytara
Buragh - kytara, zpěv
UB - basa, zpěv
Ladyx - bicí

biografie
Skupina BLaCK HiLL byla založena v roce 2001 muzikanty, které své zkušenosti sbíraly v kapelách Atomic, Dehet a Magors Act. V roce 2002 soubor vydává první demo CD Torpeado, kde začíná spolupráce s producentem a muzikantem Pavlem Marcelem (Kaviar Kavalier, Kurtizány z 25. Avenue, Vilém Čok, Michal Prokop, atd.). Kapela koncertuje a otevírá show pro např. Arakain, Visací zámek, Škwor, apod. V roce 2004 skupina natáčí další demo CD s názvem Kabaret, opět v produkci Pavla Marcela a koncertuje po boku Dolores Clan, Magma Hotel, The Switch a další špičkou české klubové scény. Soubor se také prezentoval ve vysílání Českého rozhlasu Plzeň. Třetí demo CD spatřilo světlo světa v roce 2006 a nese název Aleluja Agrocore, kde svůj styl kapela definuje jako agrocore, ke kterému se ovšem dobrala až po prozření díky odborné kritice. V září až prosinci kapela koncertuje v rámci Agrotour part I. za podpory Ministerstva zemědělství, lesů, luhů, strání a vod. V únoru 2007 startuje Agrotour part II. zakončené účastí v semifinále České rockové ligy. V červenci 2007 soubor opouští zpěvák Paprique. Náhradu skupina našla v podobě Dona Simona Simsona, který se souborem v září až prosinci 2007 absolvuje Black Autumm Tour po rockových klubech. V nové sestavě kapela natáčí zatím poslední demo CD Aerobeat, které vychází na jaře 2008. S novým albem se mění také image, tentokrát zaměřena na aviatiku. Začíná koncertování po klubech, sálech větších i menších a na letních festivalech v rámci Na křídlech vážky tour, kde se skupina potkává opět s Arakain, Krucipusk a navazuje přátelství s Vilémem Čokem a jeho ByPassem. Na přelomu roku 2008 a 2009 se BLaCK HiLL umísťuje na pěkném pátém místě v soutěži Naděje Beatu. S novou chutí pokračovat kapela vyjíždí na Bůvolí stezkou tour, kde předskakuje Vilému Čokovi na křtu jeho novinky v pražském Futuru a rozehřívá publikum pro punkové inženýry Visací zámek.
Aktuální sestava: Don Simon Simson – zpěv, Hellpatrol – zpěv, kytara, Buraq – kytara, sbor, UB – baskytara, sbor a Lady – bicí.

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.


galerie

NEW CD KAKADU 2010

mp3 player

Get the Flash Player


Komentáře

celkový počet: 1

Lena  Fandím

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.