muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
hledat kapelu
Přidat kapelu
Hrajete v kapele, která není v naší databázi? Dejte o sobě vědět a založte si profil. (>> více)
 
kapela

ALTRACENT

hard & heavy, Chrudim (Pardubický kraj)
URL:
web: oficiální stránky další stránky
 

biografie
Chrudimská rocková kapela ALTRACENT vznikla koncem roku 1997. Na vzniku nového projektu se podílel zejména zpěvák Peter Málek a kytarista Zdeněk MÁLEK. V této době byl repertoár kapely tvořen převážně převzatými songy zahraničních a domácích skupin metalové scény jako např. Judas Priest, AC/DC, Metallica , R.J.Dio, Vitacit nebo Arakain.

V dalších letech skupina zkoušela a hrála v různém obsazení. Po řadě personálních změn došlo k ustálení sestavy, ucelení stylu a výrazu kapely. Skupina se během let zaměřila na vlastní tvorbu ve stylu heavy /speed/ metalu, kterou presentuje na svých albech.

V roce 2004 bylo realizováno ve studiu Ládi Breta CD s názvem „Upíří lady", kde ALTRACENT nasbíral první cenné zkušenosti s prací ve studiu. Další album „Fight with time“ bylo připraveno v roce 2006 ve známém studiu SHAARK Bzenec. Anglicky nazpívané album bylo představeno v českých rockových radiích s poměrně dobrým ohlasem. Velkým úspěchem skupiny byla účast ve finále soutěží GAMBRINUS PARÁDY 2007 (9.místo), GAMBRINUS PARÁDY 2008 (4.místo) a na kompilaci Fajn Rock Music č.11. V současnosti zakladatel formace přerušil činnost, ale je možné, že se na scénu skupina vrátí v novém složení.

Během své existence ALTRACENT vystoupil na mnoha tanečních zábavách, rockových festivalech, motorkářských srazech, soukromých a charitativních akcích. Skupina rovněž vystupovala jako předkapela známých skupin např. ARAKAIN, ALKEHOL a TORR atd..

 
hodnocení
Pro hodnocení se musíte přihlásit.Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.